V úterý 1. 9. 2020 jsme v Univerzitce zahájili už ŠESTOU SEZÓNU! Na děti čekal klasický výukový program, ale i tak byl jiný, slavnostní. Přivítali jsme mezi sebou nové kamarády, seznámili jsme je s novým prostředím a s celou budovou školky.

ZAHAJUJEME ŠESTOU SEZÓNU!

zájmové čiNnosti v univerzitce

Po prázdninové pauze se s prvním zářijovým týdnem do Univerzitky vrátily všechny dopolední i odpolední ZÁJMOVÉ ČINNOSTI!

Kromě klasického DENNÍHO PROGRAMU pro předškolní vzdělávání nabízí Univerzitka i nadstandardní ZÁJMOVÉ ČINNOSTI a kroužky, které jsou nad rámec klasické výuky. Rodiče nemusí své děti vozit nikam jinam na kroužky, vše se realizuje v Univerzitce „pod jednou střechou!

solná jeskyně

Se zahájením šestého školního roku v Univerzitce jsme také zahájili šestou sezónu pravidelných návštěv SOLNÉ JESKYNĚ. Hodinovou solnou terapii plnou her navštěvujeme každý druhý pátek v měsíci, pro naše děti je cena služby zahrnuta v rámci školkovného a rodiče tak neplatí nic navíc!

medouškovo divadélko

V pondělí 7. 9. 2020 navštívilo Univerzitko Medouškovo divadélko s představením Třikrát vlk.

terénní středy

S novým školním rokem se nám do pravidelného týdenního programu opět vrátily TERÉNNÍ STŘEDY.

Ve středu 9. 10. 2020 jsme se vydali na celodopolední pohybový program do Lužáneckého parku. Otýden později jsme vyrazili do centra města Brna a prohlédli jsme si památky a významné budovy našeho města. Poslední zářijovou středu jsme do centra zavítali znova, tentokrát na Zelný trh pro nákup zeleniny v rámci týdenního výukového tématu Pohádky ze zahrádky.

noční univerzitkování

V pátek 11. 9. 2020 proběhlo první NOČNÍ UNIVERZITKOVÁNÍ v novém školním roce! Na děti čekal večerní kreativní program plný výtvarného tvoření a barev!

Jednou měsíčně je v Univerzitce pro děti připraveno páteční přespání v budově školky se zábavným programem. Rodiče tak mají čas chvíli na sebe, zajdou si do kina, na večeři nebo si jen tak sami doma napustí horkou vanu a relaxují…

filiánek v univerzitce

Ve čtvrtek 17. 9. 2020 navštivil Univerzitku externí výukový program Hrajeme si hebce, měkce od FILIÁNKA! Hodinová hra s pohádkovým skřítkem podporující rozvoj jemné motoriky, schopnost úsudku a paměti!

zářijová oslava narozenin

V pondělí 21. 9. 2020 proběhla v Univerzitce tradiční oslava narozenin dětí, které v daný měsíc slaví narozeniny. V září se nám sešli hned tři oslavenci a my jim ještě jednou přejeme VŠECHNO NEJLEPŠÍ!

divadlo koráb v univerzitce

Celé dopoledne v úterý 22. 9. 2020 nás bavilo DIVADLO KORÁB zábavným animačním programem plným tance a smíchu. Nechyběla ani skvělá bublinová show, kterou naše děti ocenily ze všeho nejvíce!

univerzitka v otevřené zahradě

Externí výukové programy milujeme! Děti mají změnu prostředí i pedagogických vzorů! Dozvíme se nové informace, poznáme jiná místa i pomůcky!

Proto jsme tradičně museli i letos v září navštívit OTEVŘENOU ZAHRADU. Ve čtvrtek 24. 9. 2020 jsme se zúčastnili výukového programu Dědek řepu zasadil.

zvýšená hygienická opatření

V souvislosti se současnou virovou pandemií a vládními opatřeními jsme i v září v Univerzitce věnovali zvýšenou pozornost hygienickým opatřením, která jsme zavedli už na jaře. Mezi tato opatření patří například využívání jednorázových papírových utěrek při mytí rukou, vstup dospělých osob jen do šatny školky a pouze s rouškou, denní praní ložního prádla aj.

Kvůli zákazu shromažďování většího počtu osob jsme museli zrušit naše každoroční NETRADIČNÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKY v jejich klasické podobě. Alternativa setkání je připravována na měsíc říjen, vyčkáváme však na vládní a hygienické změny.

V Univerzitce věnujeme zvýšenou pozornost hygienickým opatřením!

Stále pracujeme podle našich výchovných plánů, ze kterých vychází každodenní výukový program. Připravujeme naše předškoláky na vstup do prvních tříd, denní program obsahuje zájmové činnosti navíc nad rámec klasického předškolního programu.

Každý týden v Univerzitce je tematický, všechny znalosti a dovednosti dětem předáváme pomocí hry a každotýdenní motivace. Snažíme se udržet Univerzitku v takovém stavu, kdy děti zapomenou na pandemickou situaci, která je v současné době všude kolem nás.

Více fotek z dění v Univerzitce v měsíci září naleznete na našem Facebooku, rodiče potom stovky dalších záznamů v soukromé fotogalerii (více info ve školce).

, , , ,

Související články