Říjen 2022 v Univerzitce

Říjen 2022 byl v Univerzitce plný procházek po okolí školky, pobytu a výuky na zahradě školky, sbírání podzimních plodů a práce s nimi. Naše děti čekalo, stejně jako každý měsíc, mnoho externích výukových programů, divadel a podobně. Výtvarné bloky byly plné podzimních barev a i další výukové programy se motivačně orientovaly v aktuálních tématech týkajících se právě probíhajícího podzimu.

VÝUKOVÁ TÉMATA V ŘÍJNU

V měsíci říjnu 2022 byly všechny výukové a výchovné činnosti motivovány do následujících týdenních tematických bloků:

  1. SKLÍZÍME V SADU
  2. PODZIM V LESE
  3. PROMĚNY POČASÍ
  4. PTAČÍ KAMARÁDI

TÝDEN V UNIVERZITCE vychází z námi vypracovaného ročního plánu a nese své SAMOSTATNÉ VÝUKOVÉ TÉMA. Všechny činnosti jsou následně danému tématu přizpůsobovány, vše je dětem předáváno POMOCÍ MOTIVACE a HRY. Seznam výukových témat na celý rok naleznou rodiče na nástěnce v šatně Univerzitky.

VÁNOČNÍ FOCENÍ a PODZIMNÍ RODINNÉ FOCENÍ

V úterý 4. 10. 2022 proběhlo v Univerzitce VÁNOČNÍ FOCENÍ našich dětí.

Ve stejný den se mohly děti společně s rodiči přihlásit na RODINNÉ PODZIMNÍ FOCENÍ, které probíhalo v parku nedaleko školky.

TERÉNNÍ STŘEDA V TECHNICKÉM MUZEU

Ve středu 5. 10. 2022 jsme se vydali v rámci TERÉNNÍ STŘEDY do TECHNICKÉHO MUZEA, kde jsme se zúčastnili výukového programu SVĚT JE HROU S FYZIKOU!

UNIVERZITKA V KNIHOVNĚ

Každý první čtvrtek v měsíci chodíme po obědě DO KNIHOVNY! Vracíme knížky, které jsme přečetli v našem ČTENÁŘSKÉM KROUŽKU a půjčujeme si nové!

Návštěvy knihovny se účastní vždy jen starší (po obědě nespící děti), zbytek zůstává odpočívat ve školce.

SOLNÁ JESKYNĚ

Každý druhý pátek v měsíci navštěvujeme pravidelně SOLNOU JESKYNI!

NOČNÍ UNIVERZITKOVÁNÍ

V pátek 7. 10. 2022 proběhlo ŘÍJNOVÉ NOČNÍ UNIVERZITKOVÁNÍ!

Na přihlášené děti čekal večer s PODZIMNÍMI SKŘÍTKY, kteří si s dětmi hráli v parku s podzimními plody, pekli podzimní dobroty a ochutnávali právě tematické ovoce!

Každý měsíc čeká naše děti noční přespání ve školce! Páteční večer, kdy se akce uskutečňuje, je plný zábavy a dobrodružství! Vždy je vše motivováno do jednoho tematického celku, ze kterého vychází všechny plánované činnosti.

Rodiče tak mají čas pro sebe nebo naopak vyrazí na návštěvu k přátelům a jako vždy vědí, že se jejich děti ve školce opět dobře baví!

VYSTOUPENÍ PRO STACIONÁŘ

V pondělí 17. 10. 2022 jsme na naši školkovskou zahradu pozvali klienty ze STACIONÁŘE GAUDIUM, se kterým mnoho let spolupracujeme, kde jsme pro ně zahráli hudební a taneční představení KOUZELNÉ KAŠTÁNKY!

OSLAVA NAROZENIN

V úterý 18. 10. 2022 proběhla oslava narozenin říjnových dětíŠAŠKÁRNĚ! Děkujeme rodičům oslavenců za organizaci a skvěle strávené dopoledne!

DIVADLO PARAVÁNEK V UNIVERZITCE

V pátek 21. 10. 2022 navštívilo Univerzitku DIVADLO PARAVÁNEK s pohádkou O PALEČKOVI!

PODZIMNÍ SLAVNOST 2022 v Univerzitce

Ve čtvrtek 20. 10. 2022 proběhla v Univerzitce naše tradiční PODZIMNÍ SLAVNOST! LETOS KAŠTANOVÁ!

Po úvodním tematickém vystoupení dětí se všichni pustili do ochutnávání dobrot z jedlých kaštanů, které anonymně připravili rodiče! Na všechny děti i rodiče opět čekala podzimní výtvarná dílna, ze které si všichni odnesli svůj vyrobený podzimní výrobek!

Na VIDEO z Podzimní slavnosti se můžete podívat ZDE.

CANISTERAPIE

V pondělí 24. 10. 2022 proběhla v Univerzitce říjnová CANISTERAPIE!

Hodinová canisterapeutická lekce čeká v naší školce pro všechny děti PRAVIDELNĚ JEDNOU MĚSÍČNĚ! Tato akce je zahrnuta v rámci školkovného, rodiče nic navíc platit nemusí!

DRAKIÁDA

V úterý 25. 10. 2022 proběhla v Univerzitce dopolední DRAKIÁDA!

TERÉNNÍ STŘEDA

Ve středu 26. 10. 2022 jsme se vydali v rámci TERÉNNÍ STŘEDY do VÝTVARNÉHO ATELIÉRU, kde jsme strávili dopoledne plné seznamování s několika výtvarnými technikami!

HALLOWEEN v Univerzitce!

V pondělí 31. 10. 2022 proběhl v Univerzitce speciální HALLOWEENSKÝ DEN!

Více fotek z dění ve školce v měsíci ŘÍJEN 2022 naleznete na našem FACEBOOKU.

, , , , ,

Související články