LISTOPAD 2022 v Univerzitce

V listopadu 2022 jsme se v Univerzitce seznamovali s tématy týkající se POVOLÁNÍ a pomalu jsme začali vítat PŘICHÁZEJÍCÍ ZIMU! Změně ročnímu období jsme se věnovali celý týden, profesem a řemeslům jsme vyhradili týdny rovnou dva! Mimo klasický výukový program ve školce byl i tento měsíc opět bohatý na externí akce, jako například návštěva VIDA CENTRA, CANISTERAPIE, KNIHOVNY, SOLNÉ JESKYNĚ apod.!

VÝUKOVÁ TÉMATA V LISTOPADU

V měsíci listopadu 2022 byly všechny výukové a výchovné činnosti motivovány do následujících týdenních tematických bloků:

  1. ZIMNÍ SPÁČI
  2. ORIENTACE V ČASE
  3. ČÍM BUDU, AŽ VYROSTU?
  4. ČÍM BUDU, AŽ VYROSTU?
  5. PŘICHÁZÍ K NÁM MIKULÁŠ

TÝDEN V UNIVERZITCE vychází z námi vypracovaného ročního plánu a nese své SAMOSTATNÉ VÝUKOVÉ TÉMA. Všechny činnosti jsou následně danému tématu přizpůsobovány, vše je dětem předáváno POMOCÍ MOTIVACE a HRY. Seznam výukových témat na celý rok naleznou rodiče na nástěnce v šatně Univerzitky.

TERÉNNÍ STŘEDA VE VIDA CENTRU

Ve středu 2. 11. 2022 jsme se vydali v rámci TERÉNNÍ STŘEDY do VIDA CENTRA kde jsme se zúčastnili výukového programu PUTOVÁNÍ S VELRYBOU!

UNIVERZITKA V KNIHOVNĚ

Každý první čtvrtek v měsíci chodíme po obědě DO KNIHOVNY! Vracíme knížky, které jsme přečetli v našem ČTENÁŘSKÉM KROUŽKU a půjčujeme si nové!

Návštěvy knihovny se účastní vždy jen starší (po obědě nespící děti), zbytek zůstává odpočívat ve školce.

SVATOMARTINSKÝ PÁTEK

V pátek 11. 11. 2022 byl pro děti připraven, mimo plánovaný výukový program, speciální den, a to SVATOMARTISKÝ PÁTEK plný tematických činností!

NOČNÍ UNIVRZITKOVÁNÍ

V pátek 11. 11. 2022 proběhlo LISTOPADOVÉ NOČNÍ UNIVERZITKOVÁNÍ!

Na přihlášené děti čekal SVĚTÝLKOVÝ VEČER!

Každý měsíc čeká naše děti noční přespání ve školce! Páteční večer, kdy se akce uskutečňuje, je plný zábavy a dobrodružství! Vždy je vše motivováno do jednoho tematického celku, ze kterého vychází všechny plánované činnosti.

Rodiče tak mají čas pro sebe nebo naopak vyrazí na návštěvu k přátelům a jako vždy vědí, že se jejich děti ve školce opět dobře baví!

VYSTOUPENÍ V DOMOVĚ DŮCHODCŮ

V úterý 15. 11. 2022 jsme v rámci spolupráce vystoupili s představením KOUZELNÉ KAŠTÁNKY pro klienty DOMOVA DÚCHODCŮ na Lesné!

TERÉNNÍ STŘEDA V LUŽÁNKÁCH

Ve středu 16. 11. 2022 jsme se vydali v rámci TERÉNNÍ STŘEDY do LUŽÁNEK, kde jsme strávili dopolední plné pohybu a sportovních her!

OSLAVA NEROZENIN

V pátek 21. 11. 2022 proběhla listopadová OSLAVA NAROZENIN, tentokrát v HRÁDKU PLNÉM HRÁTEK! Děkujeme rodičům za organizaci a oslavenci přejeme ještě jednou všechno nejlepší!

CANISTERAPIE

V pondělí 24. 11. 2022 proběhla v Univerzitce listopadová CANISTERAPIE! Tématem lekce bylo POVOLÁNÍ PSŮ!

JÓGA V UNIVERZITCE

Každé úterý je v Univerzitce od 15.00 hod. na programu zájmový kroužek JÓGY a relaxace.

Děti se seznamují se zásadami správného bráničního dýchání, osvojují si základní jógové a relaxační pozice, cvičením je provádí motivovaný příběh. Vše za poslechu relaxační hudby, v přítmí a za svitu voňavé svíčky.

HRA NA NÁSTROJ

Jako velký nadstandard nabízíme každé středeční odpoledne INDIVIDUÁLNÍ HRU NA HUDEBNÍ NÁSTROJ.

Děti (jejich rodiče) si mohou zvolit, zda se budou seznamovat se základy hry na flétnu nebo klávesy.

V průběhu celého středečního odpoledního bloku se jedna paní učitelka vždy věnuje postupně individuálně jednomu dítěti, společně poznávají noty, pracují na správném dechu, seznamují se se základy hry na jimi zvolený nástroj a pomalými kroky si individuálním tempem osvojují písně z not.

Pro rodiče je velikou výhodou, že nemusí děti po školce nikam jinam vozit na kroužky, vše se odehrává přímo v Univerzitce.

Více fotek z dění ve školce v měsíci LISTOPADU 2022 naleznete na našem FACEBOOKU.

, , ,

Související články