PROSINEC 2022 v Univerzitce

Prosinec v Univerzitce je vždy tím nejvíce kouzelným měsícem celého školního roku! Připravujeme se na příchod Vánoc, vítáme u nás mikulášskou návštěvu, všechny výukové a výchovné činnosti jsou tematicky laděny s nastávajícími svátky a předvánoční atmosférou! Vrcholem vánočních příprav je i finišování našeho několikatýdenního chystaného vánočního představení v divadle a především samotné představení pro rodiče!

Kouzelné video MILÝ JEŽÍŠKU s přáním našich andílků naleznete ZDE! 🙂

Zdobení stromečku a naši vánoční atmosféru během předvánočních dní najdete ZDE!

VÝUKOVÁ TÉMATA V PROSINCI

V měsíci prosinci 2022 byly všechny výukové a výchovné činnosti motivovány do následujících týdenních tematických bloků:

  1. ADVENTNNÍ ČAS
  2. VŮNĚ VÁNOC
  3. VÁNOCE JSOU TADY!

TÝDEN V UNIVERZITCE vychází z námi vypracovaného ročního plánu a nese své SAMOSTATNÉ VÝUKOVÉ TÉMA. Všechny činnosti jsou následně danému tématu přizpůsobovány, vše je dětem předáváno POMOCÍ MOTIVACE a HRY. Seznam výukových témat na celý rok naleznou rodiče na nástěnce v šatně Univerzitky.

VÁNOČNÍ JARMARK

Ve čtvrtek 1. 12. 2022 jsme již tradičně navštívili VÁNOČNÍ JARMARK ve Schodová Gaudium! Děkujeme za pozvání a těšíme se na další setkání!

UNIVERZITKA V KNIHOVNĚ

Každý první čtvrtek v měsíci chodíme po obědě DO KNIHOVNY! Vracíme knížky, které jsme přečetli v našem ČTENÁŘSKÉM KROUŽKU a půjčujeme si nové!

Návštěvy knihovny se účastní vždy jen starší (po obědě nespící děti), zbytek zůstává odpočívat ve školce.

MIKULÁŠSKÁ NÁVŠTĚVA

V pondělí 5. 12. 2022 jsme v Univerzitce přivítali kouzelnou návštěvu! Přišel za námi MIKULÁŠ, ČERT A ANDĚL!

HRA NA NÁSTROJ

Jako velký nadstandard nabízíme každé středeční odpoledne INDIVIDUÁLNÍ HRU NA HUDEBNÍ NÁSTROJ.

Děti (jejich rodiče) si mohou zvolit, zda se budou seznamovat se základy hry na flétnu nebo klávesy.

V průběhu celého středečního odpoledního bloku se jedna paní učitelka vždy věnuje postupně individuálně jednomu dítěti, společně poznávají noty, pracují na správném dechu, seznamují se se základy hry na jimi zvolený nástroj a pomalými kroky si individuálním tempem osvojují písně z not.

Pro rodiče je velikou výhodou, že nemusí děti po školce nikam jinam vozit na kroužky, vše se odehrává přímo v Univerzitce.

OSLAVA NAROZENIN

Ve čtvrtek 8. 12. 2022 proběhla prosincová OSLAVA NAROZENIN našich dětí v BRuNO Family Park! Přejeme oslavencům ještě jednou VŠECHNO NEJLEPŠÍ a jejich rodičům DÍKY za organizaci skvělého dopoledne!

VANOČNÍ BRNO

V pátek 9. 12. 2022 jsme se na celé dopoledne vydali do centra města na prohlídku vánočně vyzdobeného Brna!

PERNÍČKOVÉ DNY

Ve dnech 12. a 13. 12. 2022 se Univerzitka proměnila ve vánoční PERNÍČKOVOU DÍLNU plnou pracovitých skřítků!

DIVADELNÍ VYSTOUPENÍ NAŠICH DĚTÍ V DIVADLE BARKA

Ve čtvrtek 15. 12. 2022 jsme již tradičně vystupovali s vánočním představením DIVADLE BARKA, kam jsme pozvali všechny rodiče, prarodiče dětí a přátelé Univerzitky!

Letos se jednalo o představení velmi speciální, protože jsme po osmi letech oživili vystoupení ANDĚLSKÝ SEN! V roce 2015 jsme jej hráli v budově naší školky, tentokrát jsme jej pozměnili pro divadelní jeviště a na celý čtyřicetiminutový výsledek se můžete podívat ZDE!

Klobouk dolů před všemi našimi dětmi, společně jsme na tom makali dva měsíce!!! 🙂

Na více fotek z našeho představení se podívejte ZDE!

VÁNOČNÍ ODPOLEDNE V UNIVERZITCE

V úterý 20. 12. 2022 jsme pozvali všechny naše děti a jejich rodiče do školky, abychom strávili každoroční příjemné VÁNOČNÍ ODPOLEDNE!

Díky všem rodičům a dětem za účast! Po výrobě vánočních dekorací, ochutnávání punče a předávání dárků mezi dětmi přišel Ježíšek… A přinesl nám do školky obrovská překvapení! A mezi nimi i našeho NOVÉHO KRÁLÍKA!!! 😍 Rodiče a děti hlasovali a volili jméno nové kamarádky… A je to BAŇKA! Tak vítej v týmu!!!

Více fotek z dění ve školce v měsíci ZÁŘÍ 2022 naleznete na našem FACEBOOKU.

, , , ,

Související články