BŘEZEN 2023 v Univerzitce

V měsíci březnu se v Univerzitce každoročně věnujeme EKOLOGICKÝM TÉMATŮM!

Provádíme naše děti KRÁSAMI PŘÍRODY, jejími složkami a způsoby využití. Seznamujeme je se všemi čtyřmi přírodními živly. Vše nasáváme pomocí hry, pokusů, vlastního prožitku a zkušenosti. Velikou součást tohoto výukového bloku představuje OCHRANA PŘÍRODY.

Kromě našeho klasického výukového programu jsme měli možnost užít si hned několik externích výuk v Moravské galerii v Brně, pravidelné návštěvy solné jeskyně, canisterapii a divadla.

VÝUKOVÁ TÉMATA V BŘEZNU

V měsíci březnu 2023 byly všechny výukové a výchovné činnosti motivovány do následujících týdenních tematických bloků:

  1. MATKA PŘÍRODA
  2. OD SEMÍNKA PO ROSTLINU
  3. BAREVNÉ KONTEJNERY
  4. JARO JE TU!

TÝDEN V UNIVERZITCE vychází z námi vypracovaného ročního plánu a nese své SAMOSTATNÉ VÝUKOVÉ TÉMA. Všechny činnosti jsou následně danému tématu přizpůsobovány, vše je dětem předáváno POMOCÍ MOTIVACE a HRY. Seznam výukových témat na celý rok naleznou rodiče na nástěnce v šatně Univerzitky.

TERÉNNÍ STŘEDA V MORAVSKÉ GALERII

Ve středu 1. 3. 2023 jsme se vydali v rámci TERÉNNÍ STŘEDY do MORAVSKÉ GALERIE a zúčastnili jsme se výukového programu BAREVNÝ SVĚT!

Každou středu vyrážíme pravidelně na dopolední výukový program mimo školku!

Proč? Abychom neseděli celý den ve školce! Aby byl výukový program pestrý pro děti i pro paní učitelky! Abychom ukázali našim dětem, že výuku a hry jde realizovat i mimo školku! Abychom byli ještě více na čerstvém vzduchu! Abychom poznávali Brno!

Navštěvujeme muzea, galerie, výstavy. Výukový program probíhá v parcích, v lese, na loukách.

Poznáváme zajímavá místa a budovy, jako např. Hrad Špilberk, Mariánské údolí, Oboru Holedná apod.

Terénní výuka nám mimo výše zmíněné také pomáhá s otužováním, se správným tělesným pohybem a především si dětí osvojují pravidla správného oblékání za každého počasí!

HRA NA NÁSTROJ

Jako velký nadstandard nabízíme každé středeční odpoledne INDIVIDUÁLNÍ HRU NA HUDEBNÍ NÁSTROJ.

Děti (jejich rodiče) si mohou zvolit, zda se budou seznamovat se základy hry na flétnu nebo klávesy.

V průběhu celého středečního odpoledního bloku se jedna paní učitelka vždy věnuje postupně individuálně jednomu dítěti, společně poznávají noty, pracují na správném dechu, seznamují se se základy hry na jimi zvolený nástroj a pomalými kroky si individuálním tempem osvojují písně z not.

Pro rodiče je velikou výhodou, že nemusí děti po školce nikam jinam vozit na kroužky, vše se odehrává přímo v Univerzitce.

UNIVERZITKA V KNIHOVNĚ

Každý první čtvrtek v měsíci chodíme po obědě DO KNIHOVNY! Vracíme knížky, které jsme přečetli v našem ČTENÁŘSKÉM KROUŽKU a půjčujeme si nové!

Návštěvy knihovny se účastní vždy jen starší (po obědě nespící děti), zbytek zůstává odpočívat ve školce.

TERÉNNÍ STŘEDA V MORAVSKÉ GALERII podruhé

Ve středu 8. 3. 2023 jsme v březnu už podruhé navštívili v rámci TERÉNNÍ STŘEDY do MORAVSKÉ GALERIE a zúčastnili jsme se výukového programu DESIGN JE HRAČKA!

BŘEZNOVÁ VÝZVA

V první polovině měsíce března se všechny naše děti účastnily BŘEZNOVÉ VÝZVY! Jednalo se o cca 12 úkolů. které děti plnily ve svém volném čase s rodiči! Mezi úkoly patřilo např. NAJÍT A POJMENOVAT JARNÍ KYTKU, PROJET SE VENKU NA KOLE, NAKRMIT KAČENY apod.

OSLAVA NAROZENIN

V úterý 21. 3. 2023 proběhla oslava narozenin březnových dětí! Slavilo se v ŠAŠKÁRNĚ, kde si děti užívaly skvělé vnitřní hřiště, pizzu, narozeninový dort a tematickou JUNGLE PARTY!

TERÉNNÍ STŘEDA NA LIPCE

Ve středu 22. 3. 2023 jsme navštívili v rámci TERÉNNÍ STŘEDY výukové pracoviště LIPKA – JEZÍRKO a zúčastnili jsme se výukového programu MRAVENCOVO DESATERO.

NOČNÍ UNIVERZITKOVÁNÍ

V pátek 24. 3. 2023 proběhlo BŘEZNOVÉ NOČNÍ UNIVERZITKOVÁNÍ!

Na přihlášené děti čekal VELIKONOČNÍ VEČER!

Každý měsíc čeká naše děti noční přespání ve školce! Páteční večer, kdy se akce uskutečňuje, je plný zábavy a dobrodružství! Vždy je vše motivováno do jednoho tematického celku, ze kterého vychází všechny plánované činnosti.

Rodiče tak mají čas pro sebe nebo naopak vyrazí na návštěvu k přátelům a jako vždy vědí, že se jejich děti ve školce opět dobře baví!

TERÉNNÍ STŘEDA NA JARMARKU

Ve středu 29. 3. 2023 jsme byli pozvání na VELIKONOČNÍ JARMARK ve Stacionáři GAUDIUM, se kterým dlouhodobě spolupracujeme. Akci jsme navštívili v rámci TERÉNNÍ STŘEDY.

NAVŠTÍVENÍ NAŠICH MARODŮ

Ve čtvrtek 30. 3. 2023 jsme se domluvili s maminkami našich dvou dětí, které si zlomily nohu během lyžování, na překvapení! Obě děti nebyly dlouhé týdny kvůli úrazu ve školce, tak jsme jim přijeli udělat s kamarády radost! Setkali jsme se v prostředí venkovní kavárny RIVERSIDE COFFEE, kde jsme strávili společné dopoledne!

Více fotek z dění ve školce v měsíci BŘEZNU 2023 naleznete na našem FACEBOOKU.

Související články