DUBEN 2023 v Univerzitce

V měsíci dubnu v Univerzitce si naplno užíváme jaro a příchod teplých slunečných dní! Více času díky tomu trávíme na naší zahradě, kam se také pomalu přesouvá větší část výukových programů!

Tematicky jsme se v rámci našich výukových programů pohybovali NA STATKU. Všemi smysly jsme se seznamovali s užitkem hospodářských zvířat a zopakovali jsme si správné názvy zvířecí rodiny. Druhou tematickou částí bylo TÉMA DOPRAVNÍ, jehož vrcholem bylo cyklo dopoledne v parku!

Začátek měsíce jsme zahájili společnou akcí pro rodiče s dětmi, a to VELIKONOČMÍMI DÍLNIČKAMI, které jsou u nás v Univerzitce už tradiční jarní akcí!

Kromě klasického výukového programu a zájmových kroužků si naše děti užily hned několik divadel, oslavu narozenin, Noční Univerzitkování a mnohé další. Více o těchto akcích navíc naleznete níže v textu.

VÝUKOVÁ TÉMATA V DUBNU

V měsíci dubnu 2023 byly všechny výukové a výchovné činnosti motivovány do následujících týdenních tematických bloků:

  1. ZVÍŘATA A JEJICH MLÁĎATA
  2. SLAVÍME VELIKONOCE
  3. NA STATKU
  4. NA DOPRAVNÍM HŘIŠTI

TÝDEN V UNIVERZITCE vychází z námi vypracovaného ročního plánu a nese své SAMOSTATNÉ VÝUKOVÉ TÉMA. Všechny činnosti jsou následně danému tématu přizpůsobovány, vše je dětem předáváno POMOCÍ MOTIVACE a HRY. Seznam výukových témat na celý rok naleznou rodiče na nástěnce v šatně Univerzitky.

VELIKONOČNÍ DÍLNIČKY

V úterý 5. 4. 2023 proběhly v Univerzitce VELIKONČÍ DÍLNIČKY! Odpoledne se sešly ve školce všechny naše děti a jejich rodiče! Společně si na pěti stanovištích vyrobili velikonoční dekorace domů!

SMART BRICKS v Univerzitce

Ve středu 5. 4. 2023 naši školku navštívila společnost SMART BRICKS s výukovým program MĚSTO!

UNIVERZITKA V KNIHOVNĚ

Každý první čtvrtek v měsíci chodíme po obědě DO KNIHOVNY! Vracíme knížky, které jsme přečetli v našem ČTENÁŘSKÉM KROUŽKU a půjčujeme si nové!

Návštěvy knihovny se účastní vždy jen starší (po obědě nespící děti), zbytek zůstává odpočívat ve školce.

TERÉNNÍ STŘEDA V JIŽANSKÉM DVORKU

Ve středu 12. 4. 2023 jsme navštívili v rámci TERÉNNÍ STŘEDY JIŽANSKÝ DVOREK! Prohlédli jsme si tak hospodářská zvířata, která jsou v dubnu součástí našeho výukového programu a všech realizovaných denních činností!

Každou středu vyrážíme pravidelně na dopolední výukový program mimo školku!

Proč? Abychom neseděli celý den ve školce! Aby byl výukový program pestrý pro děti i pro paní učitelky! Abychom ukázali našim dětem, že výuku a hry jde realizovat i mimo školku! Abychom byli ještě více na čerstvém vzduchu! Abychom poznávali Brno!

Navštěvujeme muzea, galerie, výstavy. Výukový program probíhá v parcích, v lese, na loukách.

Poznáváme zajímavá místa a budovy, jako např. Hrad Špilberk, Mariánské údolí, Oboru Holedná apod.

Terénní výuka nám mimo výše zmíněné také pomáhá s otužováním, se správným tělesným pohybem a především si dětí osvojují pravidla správného oblékání za každého počasí!

OSLAVA NAROZENIN

Ve čtvrtek 13. 4. 2023 proběhla oslava narozenin dubnových dětí! Slavilo se v HRÁDKU PLNÉM HRÁTEK! Děkujeme rodičům oslavenců za organizaci!

DIVADLO KEJKLE V UNIVERZITCE

V úterý 18. 4. 2023 naši školku navštívilo DIVADLO KEJKLE s programem DOPRAVNÍ HRÁTKY!

DOPRAVNÍ TERÉNNÍ STŘEDA

Ve středu 20. 4. 2023 jsme v rámci TERÉNNÍ STŘEDY vyrazili do SCHREBEROVÝCH ZAHRÁDEK! Děti si hned ráno do školky přivezly svá kola/odrážedla/koloběžky, která jsme v parku využili a strávili jsme tam společně DOPRAVNÍ DOPOLEDNE plné překážek a úkolů!

DEN ZEMĚ

V pátek 21. 4. 2023 jsme v Univerzitce společně oslavili DEN ZEMĚ! Na naše děti čekalo na naší zahradě několik tematických stanovišť a úkolů!

NOČNÍ UNIVERZITKOVÁNÍ

V pátek 21. 4. 2023 proběhlo DUBNOVÉ NOČNÍ UNIVERZITKOVÁNÍ!

Na přihlášené děti čekal ASIJSKÝ VEČER!

Každý měsíc čeká naše děti noční přespání ve školce! Páteční večer, kdy se akce uskutečňuje, je plný zábavy a dobrodružství! Vždy je vše motivováno do jednoho tematického celku, ze kterého vychází všechny plánované činnosti.

Rodiče tak mají čas pro sebe nebo naopak vyrazí na návštěvu k přátelům a jako vždy vědí, že se jejich děti ve školce opět dobře baví!

CANISTERAPIE

V pondělí 24. 4. 2023 proběhla v Univerzitce dubnová CANISTERAPIE!

Na canisterapeutické lekce se mohou naše děti v Univerzitce těšit pravidelně jednou měsíčně!

DIVADLO PARAVÁNEK

Ve středu 26. 4. 2024 za námi do školky přijelo DIVADLO PARAVÁNEK s představením POHÁDKY Z PŮDY!

HRA NA NÁSTROJ

Jako velký nadstandard nabízíme každé středeční odpoledne INDIVIDUÁLNÍ HRU NA HUDEBNÍ NÁSTROJ.

Děti (jejich rodiče) si mohou zvolit, zda se budou seznamovat se základy hry na flétnu nebo klávesy.

V průběhu celého středečního odpoledního bloku se jedna paní učitelka vždy věnuje postupně individuálně jednomu dítěti, společně poznávají noty, pracují na správném dechu, seznamují se se základy hry na jimi zvolený nástroj a pomalými kroky si individuálním tempem osvojují písně z not.

Pro rodiče je velikou výhodou, že nemusí děti po školce nikam jinam vozit na kroužky, vše se odehrává přímo v Univerzitce.

Více fotek z dění ve školce v měsíci DUBNA 2023 naleznete na našem FACEBOOKU.

Související články