PROSINEC 2023 v Univerzitce

Prosinec je v Univerzitce jedním z nejkouzelnějších měsíců v roce! Na programu máme mnoho vánočních aktivit, seznamujeme se s tradicemi a významem Vánoc! Letos jsme opět přivítali MIKULÁŠE, ČERTA a ANDĚLA, navštívili jsme VÁNOČNÍ BRNO, do školky za námi dorazilo divadlo s VÁNOČNÍM PŘEDSTAVENÍM! Vrcholem celého vánočního těšení bylo každoroční VÁNOČNÍ ODPOLEDNE pro rodiče a děti!

VÝUKOVÁ TÉMATA V PROSINCI

V měsíci prosinci 2023 byly všechny výukové a výchovné činnosti motivovány do následujících týdenních tematických bloků:

  1. PŘICHÁZÍ K NÁM MIKULÁŠ
  2. ADVENTNÍ ČAS
  3. VŮNĚ VÁNOC
  4. VÁNOCE JSOU TADY!

TÝDEN V UNIVERZITCE vychází z námi vypracovaného ročního plánu a nese své SAMOSTATNÉ VÝUKOVÉ TÉMA. Všechny činnosti jsou následně danému tématu přizpůsobovány, vše je dětem předáváno POMOCÍ MOTIVACE a HRY. Seznam výukových témat na celý rok naleznou rodiče na nástěnce v šatně Univerzitky.

KOUŽKY/ZÁJMOVÉ ČINNOSTI V UNIVERZITCE

Každý rok v Univerzitce se dělí do několika měsíčních výchovných a výukových bloků, ze kterých vychází jednotlivá týdenní témata. Každý týden v Univerzitce je tak samostatným celkem zasazeným do promyšleného konceptu. Každodenní výchovný a vzdělávací program obsahuje činnosti rozumové, jazykové, výtvarné, hudební, pohybové, sportovní, taneční, dramatické, literární apod.

TÝDEN V UNIVERZITCE vychází z námi vypracovaného ročního plánu a nese své SAMOSTATNÉ VÝUKOVÉ TÉMA. Všechny činnosti jsou následně danému tématu přizpůsobovány, vše je dětem předáváno POMOCÍ MOTIVACE a HRY. Seznam výukových témat na celý rok naleznou rodiče na nástěnce v šatně Univerzitky.

Kromě klasického DENNÍHO PROGRAMU pro předškolní vzdělávání nabízí Univerzitka i nadstandardní ZÁJMOVÉ ČINNOSTI a kroužky, které jsou nad rámec klasické výuky. Rodiče nemusí své děti vozit nikam jinam na kroužky, vše se realizuje v Univerzitce „pod jednou střechou!

Naše děti se tak mohou těšit na odpolední výuku KERAMIKY, JÓGY, TANEČKŮ a HRY NA HUDEBNÍ NÁSTROJ!

Pokud někdo nadstandardní činnosti a kroužky nevyužívá, ničemu to nevadí! Všechny činnosti (hudební, pracovní, pohybové, …) si každé dítě v Univerzitce zažije denně během klasického dopoledního výukového programu!

ADVENTNÍ ÚKOLY v Univerzitce

Na naše děti čekaly v průběhu prosince adventní úkoly, který každý den poctivě plnily!

MIKULÁŠSKÁ NÁVŠTĚVA

V úterý 5. 12. 2023 za námi dorazila MIKULÁŠSKÁ NÁVŠTĚVA!

KNIHOVNA

Každý PRVNÍ ČTVRTEK v měsíci vyrážíme se staršími/po obědě nespícími dětmi DO KNIHOVNY! Po společné domluvě s dětmi si půjčujeme takové knihy, se kterými celý měsíc pracujeme v klasických výukových programech a ve ČTENÁŘSKÉM KROUŽKU!

Velmi rádi navštěvujeme i KAFE NA PÍSKU, kde si vždy dáme nějaké dobroty!

PERNÍČKOVÝ DEN

V úterý 12. 12. 2023 jsme měli v Univerzitce PERNÍČKOVÝ DEN! Děti si z domova přinesli svoje zástěry, válečka na těsto a oblíbené formičky! Naše školka se potom proměnila ve voňavou dílnu plnou pilných skřítků pekařů!

MEDOUŠKOVO DIVADÉLKO v Univerzitce

V úterý 12. 12. 2023 nás navštívilo Medouškovo divadélko s představením O zatoulaném andílkovi!

VÁNOČNÍ KINO v Univerzitce

Plnění adventních úkolů v Univerzitce pokračuje! 🙂

VÁNOČNÍ ODPOLEDNE V UNIVERZITCE

Každoroční VÁNOČNÍ ODPOLEDNE pro rodiče a děti v Univerzitce proběhlo ve čtvrtek 14. 12. 2023 a všichni jsme si hop maximálně užili! Společně strávený předvánoční čas jsme zahájili vystoupením našich dětí, následovalo ochutnávání cukroví, vánočního punče a vánoční dílnička, kde si každý vyrobil svoji dekoraci do bytu! Vrcholem byl samozřejmě příchod Ježíška a předávání dárků!

STROMEČEK PRO ZVÍŘÁTKA

V posledním předvánočním týdnu jsme s dětmi stihli i nazdobit stromeček pro zvířátka v Čertově Rokli samými dobrotami!

Naše každoroční přání pro Ježíška 🙂

Související články