BŘEZEN 2024 v Univerzitce

Březen je vždy v Univerzitce tematicky věnovaný MATCE PŘÍRODĚ, přicházejícímu jaru, probouzející se přírodě, obecně EKOLOGII! Dozvídáme se, co matka příroda znamená, co všechno tento pojem obsahuje a kam až její vláda spadá. Vysvětlujeme si, jak se ze semínka stane rostlina a co vše je k tomuto procesu potřeba. Poznáváme právě kvetoucí kytky, stromy, poletující hmyz.

Opět ani v březnu nechybí návštěvy SOLNÉ JESKYNĚ a SOKOLA! Zúčastnili jsme se několika externích výukových akcí v muzeu, navštívili jsme divadla. V závěru měsíce nás čekalo těšení se na VELIKONOCE a společné odpoledne ve školce s rodiči a prarodiči na našich tradičních VELIKONOČNÍCH DÍLNIČKÁCH!

VÝUKOVÁ TÉMATA V BŘEZNU

V měsíci BŘEZNU 2024 byly všechny výukové a výchovné činnosti motivovány do následujících týdenních tematických bloků:

  1. MATKA PŘÍRODA
  2. OD SEMÍNKA PO ROSTLINU
  3. JARO JE TU!
  4. SLAVÍME VELIKONOCE

TÝDEN V UNIVERZITCE vychází z námi vypracovaného ročního plánu a nese své SAMOSTATNÉ VÝUKOVÉ TÉMA. Všechny činnosti jsou následně danému tématu přizpůsobovány, vše je dětem předáváno POMOCÍ MOTIVACE a HRY. Seznam výukových témat na celý rok naleznou rodiče na nástěnce v šatně Univerzitky.

UNIVERZITKA V SOKOLU

Každý lichý pátek v měsíci jezdíme cvičit do SOKOLA! Dopoledne se nám 90 minut věnuje sokolská trenérka Lucka! Cvičení v Sokolu nabízíme všem dětem z Univerzitky, v rámci školkovného ho mají zdarma, rodiče nic navíc za tuto aktivitu neplatí!

CANISTERAPIE V UNIVERZITCE

V pondělí 4. 3. 2024 proběhla v Univerzitce pravidelná CANISTERAPIE! Na lektory a pejsky se opět těšíme za měsíc!

TERÉNNÍ STŘEDA V DIVADLE DIP

Ve středu 6. 3. 2024 jsme se zúčastnili v rámci TERÉNNÍ STŘEDY divadelního představení ČEHO ŽE SE DROBEK BOJÍ v DIVADLE DIP!

TERÉNNÍ STŘEDA V GALERII

Ve středu 13. 3. 2024 jsme navštívili v rámci TERÉNNÍ STŘEDY výukový program BAREVNÝ SVĚT v MORAVSKÉ GALERII!

CESTOVATELSKÝ KROUŽEK

Doba mezi 13.00 hod. a 14.30 hod. je v Univerzitce určená pro odpočinek, klidový program a současně také pro rozšířenou výuku pro předškoláky.

Každé pondělí a středu je v Univerzitce na programu mezi 13.30 hod. a 14.00 hod. pro starší a nespící děti Cestovatelský kroužek, díky kterému se dozvídáme zajímavosti ze světa a seznamujeme se s mapou. Vše je vedeno hravou formou a systematicky zařazeno do školního plánu na celý školní rok.

ČTENÁŘSKÝ KROUŽEK

Doba mezi 13.00 hod. a 14.30 hod. je v Univerzitce určená pro odpočinek, klidový program a současně také pro rozšířenou výuku pro předškoláky.

ČTENÁŘSKÝ KROUŽEK každé úterý a čtvrtek po obědě v Univerzitce! Kromě čtení pohádek, porozumění textu a další literární práce se seznamujeme i s předními českými autory! Obsahem kroužku je četba knihy paní učitelkou, doprovodné úkoly na porozumění textu, seznámení se s pojmy jako ilustrace, autor a další.

OSLAVA NAROZENIN

V úterý 19. 3. 2024 proběhla v Univerzitce březnová OSLAVA NAROZENIN v Univerzitce a zážitkový program ve spolupráci s Smart Bricks! Děkujeme rodičům oslavencům za organizaci!

TERÉNNÍ STŘEDA V ARBORETU

Ve středu 20. 2. 2024 jsme strávili celé dopoledne v rámci TERÉNNÍ STŘEDY v ARBORETU!

HRA NA HUDEBNÍ NÁSTROJ

Jako velký nadstandard nabízíme každé pondělní odpoledne INDIVIDUÁLNÍ HRU NA HUDEBNÍ NÁSTROJ.

Děti (jejich rodiče) si mohou zvolit, zda se budou seznamovat se základy hry na flétnu nebo klávesy.

V průběhu celého pondělního odpoledního bloku se jedna paní učitelka vždy věnuje postupně individuálně jednomu dítěti, společně poznávají noty, pracují na správném dechu, seznamují se se základy hry na jimi zvolený nástroj a pomalými kroky si individuálním tempem osvojují písně z not.

Pro rodiče je velikou výhodou, že nemusí děti po školce nikam jinam vozit na kroužky, vše se odehrává přímo v Univerzitce.

NOČNÍ UNIVERZITKOVÁNÍ

V pátek 22. 3. 2024 proběhlo BŘEZNOVÉ NOČNÍ UNIVERZITKOVÁNÍ!

Na přihlášené děti čekal ITALSKÝ VEČER!

Každý měsíc čeká naše děti noční přespání ve školce! Páteční večer, kdy se akce uskutečňuje, je plný zábavy a dobrodružství! Vždy je vše motivováno do jednoho tematického celku, ze kterého vychází všechny plánované činnosti.

Rodiče tak mají čas pro sebe nebo naopak vyrazí na návštěvu k přátelům a jako vždy vědí, že se jejich děti ve školce opět dobře baví!

VELIKONOČNÍ DÍLNIČKY

V úterý 26. 3. 2024 proběhly v Univerzitce VELIKONČÍ DÍLNIČKY! Odpoledne se sešly ve školce všechny naše děti a jejich rodiče! Společně si na pěti stanovištích vyrobili velikonoční dekorace domů!

VÁNOČNÍ TERÉNNÍ STŘEDA

TERÉNNÍ STŘEDA 27. 3. 2024 a prohlídka VELIKONOČNÍHO BRNA!

BŘEZNOVÁ VÝZVA

Na konci měsíce proběhlo vyhodnocení BŘEZNOVÉ VÝZVY v Univerzitce! Děti společně s rodiči plnili celý měsíc sadu jarních úkolů! Za splnění čekal děti ve školce dárek! 🙂

Související články