DUBEN 2024 v Univerzitce

V dubnu 2024 jsme měli na programu témata navazující na ta březnová! Od pozorování jarní flóry jsme se dostali k fauně. Seznámili jsme se s užitkem hospodářských zvířat a různé produkty jsme také ochutnávali! S Matkou přírodou jsme se postarali o odpadky zjistili, k čemu je důležité třídění! V závěru měsíce jsme se projeli na kole na dopravním hřišti v parku se všemi pravidly, které jsme si předtím vyzkoušeli nanečisto a pomocí her v budově školky!

Měsíc duben bel navíc celý věnovaný příprAvám na vystoupení v DIVADLE BARKA, které nás čeká hned 2. 5. 2024!

VÝUKOVÁ TÉMATA V DUBNU

V měsíci DUBNU 2024 byly všechny výukové a výchovné činnosti motivovány do následujících týdenních tematických bloků:

  1. DOMÁCÍ ZVÍŘATA A MLÁĎATA
  2. NA STATKU
  3. NA DOPRAVNÍM HŘIŠTI
  4. BAREVNÉ KONTEJNERY

TÝDEN V UNIVERZITCE vychází z námi vypracovaného ročního plánu a nese své SAMOSTATNÉ VÝUKOVÉ TÉMA. Všechny činnosti jsou následně danému tématu přizpůsobovány, vše je dětem předáváno POMOCÍ MOTIVACE a HRY. Seznam výukových témat na celý rok naleznou rodiče na nástěnce v šatně Univerzitky.

TERÉNNÍ STŘEDA V JIŽANSKÉM DVORKU

Ve středu 3. 4. 2024 jsme strávili celé dopoledne v rámci TERÉNNÍ STŘEDY v JIŽANSKÉM DVORKU!

KNIHOVNA

Každý PRVNÍ ČTVRTEK v měsíci vyrážíme se staršími/po obědě nespícími dětmi DO KNIHOVNY! Po společné domluvě s dětmi si půjčujeme takové knihy, se kterými celý měsíc pracujeme v klasických výukových programech a ve ČTENÁŘSKÉM KROUŽKU!

TERÉNNÍ STŘEDA V TECHNICKÉM MUZEU

Ve středu 10. 4. 2024 jsme se zúčastnili v rámci TERÉNNÍ STŘEDY výukového programu MY JSME MUZIKANTI v TECHNICKÉM MUZEU!

UNIVERZITKA V SOKOLU

Každý lichý pátek v měsíci jezdíme cvičit do SOKOLA! Dopoledne se nám 90 minut věnuje sokolská trenérka Lucka! Cvičení v Sokolu nabízíme všem dětem z Univerzitky, v rámci školkovného ho mají zdarma, rodiče nic navíc za tuto aktivitu neplatí!

OSLAVA NAROZENIN

V úterý 16. 4. 2024 jsme v Univerzitce oslavili narozeniny dubnových dětí! Přejeme oslavencům ještě jednou všechno nejlepší!

TERÉNNÍ STŘEDA V PLANETÁRIU

Ve středu 17. 4. 2024 jsme navštívili v rámci TERÉNNÍ STŘEDY promítání OŘÍŠKOVÁ PLANETA v PLANETÁRIU!

DOPRAVNÍ DOPOLEDNE

Ve čtvrtek 18. 4. 2024 jsme strávili celé dopoledne ve SCHREBEROVÝCH ZAHRÁDKÁCH kousek od Univerzitky, kde jsme si vytvořili svoje DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ! Děti si hned ráno donesly do školky svá kola nebo odrážedla a čekalo je mnoho zábavných dopravních úkolů a disciplín!

MEDOUŠKOVO DIVADÉLKO V UNIVERZITCE

Ve čtvrtek 25. 4. 2024 nás ve školce navštívilo Medouškovo divadélko s představením KRABIČKA POHÁDEK!

REJ ČARODĚJNIC v Univerzice

V pondělí 29. 4. 2024 jsme v Univerzitce oslavili ČARODĚJNICKÝ REJ!

Související články