KVĚTEN 2024 v Univerzitce

Květen 2024 jsme otevřeli MUZIKÁLEM POD HLADINOU, na který jsme se připravovali mnoho týdnů dopředu! Podařilo se nám nazkoušet famózní tanečně-hudební dílo, které považujeme za jedno z našich nejlepších divadelních představení v historii Univerzitky! 🙂

Výukové jsme se v květnu pohybovali v souvislosti se změnami přírody, pozorovali jsme hmyz, práci včel, nově kvetoucí luční kytky a změny ve výskytu rostlin na poli. Vše pomocí hry, motivace, názornosti a přiměřenosti k předškolnímu věku.

V našem nabitém programu nechyběly ani návštěvy SOLNÉ JESKYNĚ a SOKOLA! Zúčastnili jsme se několika externích výukových výukových akcí.

VÝUKOVÁ TÉMATA V KVĚTNU

V měsíci KVĚTNU 2024 byly všechny výukové a výchovné činnosti motivovány do následujících týdenních tematických bloků:

  1. ŘÍŠE KVĚTIN
  2. HMYZÍ KAMARÁDI
  3. VČELÍ KRÁLOVSTVÍ
  4. NA POLI
  5. DĚTI CELÉHO SVĚTA

TÝDEN V UNIVERZITCE vychází z námi vypracovaného ročního plánu a nese své SAMOSTATNÉ VÝUKOVÉ TÉMA. Všechny činnosti jsou následně danému tématu přizpůsobovány, vše je dětem předáváno POMOCÍ MOTIVACE a HRY. Seznam výukových témat na celý rok naleznou rodiče na nástěnce v šatně Univerzitky.

POD HLADINOU 2024

Ve čtvrtek 2. 5. 2024 jsme vystoupili s představením POD HLADINOU v DIVADLE BARKA!

S dětmi jsme několik týdnů trénovali a společně připravili jedinečný muzikál, který byl pro všechny fenomenálním zážitkem! Naše děti jsou naprosté hvězdy a my jsme šťastné, že máme tu čest s nimi pracovat!

CANISTERAPIE V UNIVERZITCE

V úterý 6. 5. 2024 proběhla v Univerzitce pravidelná CANISTERAPIE! Na lektory a pejsky se opět těšíme za měsíc!

KNIHOVNA

Každý PRVNÍ ČTVRTEK v měsíci vyrážíme se staršími/po obědě nespícími dětmi DO KNIHOVNY! Po společné domluvě s dětmi si půjčujeme takové knihy, se kterými celý měsíc pracujeme v klasických výukových programech a ve ČTENÁŘSKÉM KROUŽKU!

UNIVERZITKA V SOKOLU

Každý lichý pátek v měsíci jezdíme cvičit do SOKOLA! Dopoledne se nám 90 minut věnuje sokolská trenérka Lucka! Cvičení v Sokolu nabízíme všem dětem z Univerzitky, v rámci školkovného ho mají zdarma, rodiče nic navíc za tuto aktivitu neplatí!

OSLAVA NAROZENIN

V úterý 14. 5. 2024 jsme v Univerzitce oslavili narozeniny květnových dětí! Užili jsme si i výukový program z KNIHOVNY, děkujeme rodičům za organizaci!

ANGLICKÝ JAZYK

Každé úterý a čtvrtek dopoledne v časech 11.00 – 12.00 hod. se děti účastní půlhodinového bloku anglického jazyka. Výuka je rozdělena během hodiny na dvě části podle věku dětí.

Jedná se o prvotní seznámení se s cizím jazykem, poslech anglických pohádek, zpěv písní, osvojení základních slovíček.

SCREENINGOVÉ VYŠETŘENÍ ZRAKU

V pátek 17. 5. 2024 proběhlo v Univerzitce screeningové vyšetření zraku dětí.

Vyšetření se zúčastnily všechny děti předem přihlášené rodiči. Paní optometristka Mgr. Andrea Košťálová si na každé dítě vyhradila několik minut, během kterých zjistila, jak jsou na tom oči našich dětí a následně přichystala každému rodiči písemnou zprávu z vyšetření.

Děkujeme paní magistře za péči a těšíme se na viděnou opět za rok!

TERÉNNÍ STŘEDA V OTEVŘENÉ ZAHRADĚ

Ve středu 22. 5. 2024 jsme se v rámci TERÉNNÍ STŘEDY zúčastnili výukového programu ČAROVNÉ BYLINKY v OTEVŘENÉ ZAHRADĚ!

Každou středu vyrážíme pravidelně na dopolední výukový program mimo školku!

Proč? Abychom neseděli celý den ve školce! Aby byl výukový program pestrý pro děti i pro paní učitelky! Abychom ukázali našim dětem, že výuku a hry jde realizovat i mimo školku! Abychom byli ještě více na čerstvém vzduchu! Abychom poznávali Brno!

Navštěvujeme muzea, galerie, výstavy.

Výukový program probíhá v parcích, v lese, na loukách.

Poznáváme zajímavá místa a budovy, jako např. Hrad Špilberk, Mariánské údolí, Oboru Holedná apod.

Terénní výuka nám mimo výše zmíněné také pomáhá s otužováním, se správným tělesným pohybem a především si dětí osvojují pravidla správného oblékání za každého počasí!

TERÉNNÍ STŘEDA V MOTÝLÍM DOMĚ

Ve středu 29. 5. 2024 jsme navštívili v rámci TERÉNNÍ STŘEDY motýlí dům PAPILONIA!

JARNÍ FOCENÍ

V pátek 31. 5. 2024 proběhlo hromadné, skupinové i individuální JARNÍ FOCENÍ v Univerzitce!

Související články