Červen 2020 v Univerzitce se pomalu vracel do starých kolejí. Po přísných karenténních a hygienických opatřeních během měsíce dubna a května nastaly v červnu drobné změny a chod školky se tak pomalu vracel do normálu.

Ve školce stále využíváme dezinfekce, jednorázové papírové utěrky a denně pereme ložní prádlo. Přestala však platit povinnost nosit roušky u dospělých osob, rodiče mohly začít opět vstupovat do budovy školky (pouze do šatny) a povolily jsme vstup např. divadlu do budovy školky (viz níže).

Pomalu se vracíme po pandemii do “normálního” režimu!

Veškerý výukový a volný program během dopoledne i odpoledne zatím trávíme v areálu školky. Stále neopouštíme budovu, v pobytu venku využíváme pouze naši zahradu. Terénní středy jsou zatím z bezpečnostních a hygienických důvodů stále zrušeny, externí výukové akce v terénu pozastaveny.

Dopolední výukový program zůstává beze změny, plynule se držíme tematického ročního plánu (k nahlédnutí ve školce) a plníme všechny klíčové kompetence vycházející z Rámcového výukového programu pro předškolní vzdělávání.

den dětí v univerzitce

První červnový den jsme v Univerzitce připravili našil dětem dopolední slavnost k příležitosti mezinárodnímu SVÁTKU DĚTÍ! Ráno je přivítali dva klauni a trávili s dětmi celé dopoledne! Na programu bylo několik her, soutěží, tanců, piknik v trávě, ochutnávání melounu a třešní, malování na obličej a závěrečné předávání pamětních listů a dárků.

pátá školka v přírodě!

Se souhlasem všech našich rodičů jsme se v termínu 8. – 11. 6. 2020 vydali na plánovanou Školku v přírodě do Vizovic!

oslava narozenin v univerzitce

Ve čtvrtek 18. 6. 2020 proběhla ve škola společná narozeninová oslava všech červnových dětí! Ještě jednou přejeme všem oslavencům všechno nejlepší!!! 🙂

Každý měsíc je plánována jedna oslava společně pro všechny děti, kteří mají v daném měsíci narozeniny. Sledujte kalendář na našem webu. Na nástěnce v šatně je napsaný termín oslavy v daném měsíci a rodiče si tam vždy sami zapíší děti, kterých se to týká (kdo nechce slavit a do oslav se zapojit, nemusí, je to dobrovolné). Společně pak mohou rodiče naplánovat jeden dort a popř. i akci.

divadelní PŘEDSTAVENÍ v UNIVERZITce

Ve středu 24. 6. 2020 navštívilo Univerzitku Medouškovo divadélko! Každý rok se můžeme těšit na několik Medouškových představení přímo v budově naší školky! Po pauze z důvodu pandemie se jednalo o první pohádku po několika měsících.

, , , , , , ,

Související články