V úterý 1. 10. 2019 jsme se zúčastnili výukového programu DĚDEK ŘEPU ZASADIL v Otevřené zahradě.

Děti se staly na chvíli hospodáři. Objevily, jaký zázrak je semínko, ve kterém je ukryta celá rostlina a byly zasvěceni do tajů sázení rostlin, sklizně, získávání zrn a jejich následného zpracování. Děti si vyzkoušely, jak se seje, sklízí, vymlacují klasy a mele zrní na mouku. Děti si odnesly omalovánku, kterou si mohou doma nebo ve školce vybarvit

„Pořad jako celek vede děti k lásce a zájmu o přírodu. Podporuje u dětí zvídavost a učí je pozorovat rostliny a pečovat o ně.“

První říjnová Terénní středa proběhla 2. 9. 2019 v nedalekých Schreberových zahrádkách a nesla se opět ve znamení výtvarného tvoření a sportu. Vše v tématu PODZIM NA ZAHRADĚ, jehož obsahem je seznámení s podzimním ovocem a zeleninou.

Ve čtvrtek 3. 10. 2019 jsme navštívili Divadlo Radost, kde jsme mohli sledovat divadelní představení Jája a Pája.

Po ovoci a zelenině vytahují děti v druhém říjnovém týdnu v Univerzitce z klobouku s Bobem a Bobkem další podzimní poklady! Úvodní motivační program k týdennímu tématu Podzim v lese a stejně tematicky laděná i Terénní středa.

Máme za sebou pátý ročník Podzimní slavnosti v Univerzitce, která proběhla 15. 10. 2019

Opět nám vyšlo nádherné podzimní počasí a mohli jsme si tak společně užít super odpoledne na zahradě školky 🙂 Po úvodním houbovém vystoupení dětí se všichni pustili do ochutnávání houbových dobrot, které anonymně připravili rodiče! A letos se soutěžní raut vydařil velmi!!! 🙂 Na všechny děti i rodiče opět čekala podzimní výtvarná dílna, ze které si všichni odnesli svoji vyrobenou muchomůrku 🙂 Těšíme se na příští ročník!!!

Další univerzitková Terénní středa! Ve středu 16. 10. 2019 v Arboretu Mendelovy univerzity!

Ve čtvrtek 17. 10. 2019 jsme navštívili další divadelní představení, tentokrát v Divadle Polárka.

Jednou měsíčně je v Univerzitce pro děti připraveno páteční přespání v budově školky se zábavným programem. Rodiče tak mají čas chvíli na sebe, zajdou si do kina, na večeři nebo si jen tak sami doma napustí horkou vanu a relaxují…

V pátek 18. 10. 2019 proběhlo Noční Univerzitkování INDIÁNSKÉ.

A je to tady!!! V úterý 22. 10. 2019 byl v Univerzitce velký den! Začaly jsme trénovat na vánoční vystoupení v divadle Barka!!! Poznačte si do kalendáře termín 12. 12. 2019!!! Těšíme se!!! Tady je malá ochutnávka z prvního nácviku našeho vánočního vystoupení! Jsou to první a také poslední fotky, které před samotným vystoupením v Barce uvidíte…

Univerzitka je soukromou školkou, která pracuje podle státního Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání! Díky tomu se našim dětem dostává takového vzdělávání a takové péče, kterou v tomto věku potřebují! Během ranního vzdělávacího programu si děti v Univerzitce projdou jazykovými, rozumovými, matematickými, výtvarnými, pohybovými, dramatickými a dalšími činnostmi! To vše je zasazeno do týdenního tematického plánu, kterému se všechny činnosti motivačně přizpůsobují! Dnes, v pátek 25. 10. 2019, se loučíme s tématem Ptačí kamarádi!

Neděle 27. 10. 2019 v Univerzitce a podzimní rodinné focení!!! Děkujeme všem za účast! Počasí vyšlo fantasticky! Dopoledne tajemná mlha, odpoledne asi poslední letošní paprsky babího sluníčka… Na fotky se můžeme těšit do tří týdnů!

Ve středu 30. 10. 2019 jsme na zahradě Univerztiky vystupovali s houbovým představením pro klienty ze Stacionáře Gaudium, se kterým dlouhodobě spolupracujeme a už od roku 2015 se vzájemně účastníme podobných kulturních akcí.

Poslední říjnový den a s ním tradiční Halloween v Univerzitce!!! Dopoledne plné čarodějnic, strašidel, dýní a kostlivců! Dopoledne plné her, zábavy, soutěží a zážitků pro děti!

, ,

Související články