prosinec 2021 v univerzitce

Měsíc prosinec je v Univerzitce vždy jedním z nejkrásnějších měsíců v roce!

Celá školka se promění v kouzelné místo plné světýlek, svíček, vánočních stromků a dekorací. Děti i rodiče při příchodu do šatny přivítají vánoční koledy a především lahodná vůně pomeranče a skořice vycházející z naší aromalapičky.

Pro děti je připraveno mnoho netradičních vánočních aktivit a kulturních akcí! Vrcholem prosinec je však především VÁNOČNÍ VYSTOUPENÍ V DIVADLE BARKA, na které se vždy pilně připravujeme několik týdnů předem!

VÝUKOVÁ TÉMATA V PROSINCI

V měsíci prosinci 2021 byly všechny výukové a výchovné činnosti motivovány do následujících týdenních tematických bloků:

  1. PŘICHÁZÍ K NÁM MIKULÁŠ
  2. ADVENTNÍ ČAS
  3. VŮNĚ VÁNOC
  4. VÁNOCE JSOU TADY!

TÝDEN V UNIVERZITCE vychází z námi vypracovaného ročního plánu a nese své SAMOSTATNÉ VÝUKOVÉ TÉMA. Všechny činnosti jsou následně danému tématu přizpůsobovány, vše je dětem předáváno POMOCÍ MOTIVACE a HRY. Seznam výukových témat na celý rok naleznou rodiče na nástěnce v šatně Univerzitky.

logopedická depistáž

Ve čtvrtek 2. 12. 2021 odpoledne proběhla v tomto školním roce v Univerzice už druhá LOGOPEDICKÁ DEPISÁŽ pod vedením Mgr. Dity Prusenovské.

S paní logopedkou spolupracujeme už sedmým rokem a společně tak pomáháme k správnému vývoji řeči našich dětí! V případě potřeby se rodiče na dalších sezeních domlouvají individuálně podle aktuálních potřeb.

mikulášská návštěva v univerzitce

Ve čtvrtek 2. 12. 2021 nás, stejně jako každý rok, ve školce navštívil Mikuláš, čert a anděl!

zkoušky v divadle barka

Každý rok se v Univerzitce už od října pečlivě připravujeme na VÁNOČNÍ VYSTOUPENÍ, které hrajeme pro naše rodiče v DIVADLE BARKA!

Tomu předcházejí vždy dvě zkoušky, abychom si vyzkoušeli prostory, kostýmy i celkovou scénu, která je zcela jiná než při nácviku ve školce. Pro děti je následně snazší tančit i zpívat při termínu vystoupení před rodiči, prostředí tak již znají a cítí se pohodlněji a přirozeněji.

Letos naše dvě zkoušky v divadle proběhly ve dnech 8. 12. a 9. 12. 2021.

prosincová oslava narozenin

V pondělí 13. 12. 2021 jsme v Univerzitce oslavili narozeniny našich dětí narozených v prosinci!

Současně jsme si užili zábavní narozeninové dopoledne z KOUZELNÍKEM Jirkou Hadašem, děkujeme rodičům oslavenců za organizaci!

vánoční vystoupení v divadle barka

V úterý 14. 12. 2021 proběhlo vystoupení ŠŤASTNÉ A VESELÉ v divadle Barka!

Tradičně od začátku vzniku školky s dětmi vždy od října připravujeme vánoční vystoupení pro naše rodiče, které jim poté ukážeme na divadelních prknech! Celá příprava nás stojí mnoho času a úsilí, ale vždy to maximálně stojí za to! Děti se společně s námi těší, pilně pracují a jsou pyšné, že mohou svým rodičům ukázat vše, na čem vždy společně pracujeme.

Každý rok je představení jiné, jinak rozmanité a barevné. Letos nás děti provedly celým vánočním dnem a ukázaly nám, co je na Vánocích a přáních to nejdůležitější.

Na rodiče tak čekalo čtyřicet minut tance, písní a hereckých dovedností.

Na videa z představení se můžete podívat ZDE a ZDE.

Akce proběhla za dodržování aktuálních hygienických pravidel nařízených vládou.

TERÉNNÍ STŘEDY V UNIVERZITCE

Každou středu vyrážíme pravidelně na dopolední výukový program mimo školku!

Proč? Abychom neseděli celý den ve školce! Aby byl výukový program pestrý pro děti i pro paní učitelky! Abychom ukázali našim dětem, že výuku a hry jde realizovat i mimo školku! Abychom byli ještě více na čerstvém vzduchu! Abychom poznávali Brno!

Navštěvujeme muzea, galerie, výstavy.

Výukový program probíhá v parcích, v lese, na loukách.

Poznáváme zajímavá místa a budovy, jako např. Hrad Špilberk, Mariánské údolí, Oboru Holedná apod.

Ve středu 15. 12. 2021 jsme se vydali městskou dopravou do lesa k Soběšicím a ozdobili jsme tam dobrotami stromeček pro naše ptačí a zvířecí lesní kamarády!

univerzitka pomáhá

Univerzitka dělá RADOST SENIORŮM!!! Děkujeme za novou spolupráci! Předáváme 60 PŘÁNÍ K NOVÉMU ROKU klientům Maltézská pomoc, o.p.s.!

PŘEDÁVÁNÍ DÁRKŮ mezi kamarády v Univerzitce

I letos jsme zopakovali naší každoroční tradici, kdy každé z dětí přinese jeden dárek a položí jej pod stromeček. Potom si každý jde pro jiný dárek, než ten, který přinesl! Krásně se vše mezi sebou promíchá a všichni si domů odnesou jeden dárek, který mu připravil kamarád!

vánoční dílny

Ve čtvrtek 16. 12. 2021 proběhly v Univerzitce ONLINE VÁNOČNÍ DÍLNY.

Za „normálních“ podmínek a za běžného provozu zveme každý rok do školky rodiče i děti a trávíme příjemné odpoledne během přípravy vánočních dekorací. Společně také ochutnáváme vánoční punč a cukroví, posloucháme koledy a těšíme se na Vánoce.

Kvůli aktuálním coronavirovým opatřením jsme však letos museli přenést dílničky do online prostředí a dekorace jsme si tak vyrobili přes obrazovku počítačů.

medouškovo divadélko

V pátek 17. 12. 2021 nás navštívilo MEDOUŠKOVO DIVADÉLKO s loutkovým představením ANDÍLKŮV ZVONEČEK.

noční univerzitkování

V pátek 17. 12. 2021 proběhlo VÁNOČNÍ NOČNÍ UNIVERZITKOVÁNÍ! Čekala nás příprava a konzumace slavnostní vánoční večeře a především výlet na vánoční trhy v centru města!

Každý měsíc čeká naše děti noční přespání ve školce! Páteční večer, kdy se akce uskutečňuje, je plný zábavy a dobrodružství! Vždy je vše motivováno do jednoho tematického celku, ze kterého vychází všechny plánované činnosti.

Rodiče tak měli čas pro sebe nebo naopak vyrazili na návštěvu k přátelům a jako vždy věděli, že se jejich děti ve školce opět dobře baví!

keramika v univerzitce

Jako poslední keramický výrobek v roce 2021 se nám podařilo dokončit vánoční stromeček, který si každý z dětí domů odnesl na Vánoce.

Pro naše děti je k dispozici i mnoho ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ a činností nad rámec klasického předškolního programu.

Po společné odpolední svačině všech dětí následuje každou středu od 15.00 hod. kroužek keramiky. Děti jsou rozděleny do dvou skupin a střídají se po týdnech ve výrobě keramických výrobků. Vše je zahrnuto v rámci školkovného, nic navíc se neplatí!

Kromě klasického DENNÍHO PROGRAMU pro předškolní vzdělávání nabízí Univerzitka i nadstandardní ZÁJMOVÉ ČINNOSTI a kroužky, které jsou nad rámec klasické výuky. Rodiče nemusí své děti vozit nikam jinam na kroužky, vše se realizuje v Univerzitce „pod jednou střechou!

Pokud někdo nadstandardní činnosti a kroužky nevyužívá, ničemu to nevadí! Všechny činnosti (hudební, pracovní, pohybové, …) si každé dítě v Univerzitce zažije denně během klasického dopoledního výukového programu!

Více fotek z dění ve školce naleznete na našem Facebooku.

, , , , , ,

Související články