listopad 2021 v univerzitce

Listopad v Univerzitce je vždy měsícem, kdy se pomalu loučíme s podzimem a vítáme přicházející advent! Tomu jsou i přizpůsobeny všechny výukové činnosti a naše výukové tematické bloky.

Naše děti se mohly těšit kromě klasických výukových činností také na externí výukové akce, návštěvu knihovny, přivítání kouzelníka ve školce, spoustu procházek po podzimním okolí školky a mnoho dalšího!

výuková témata

V měsíci listopadu 2021 byly všechny výukové a výchovné činnosti motivovány do následujících týdenních tematických bloků:

  1. PTAČÍ KAMARÁDI
  2. ČÍM BUDU, AŽ VYROSTU?
  3. ČÍM BUDU, AŽ VYROSTU?
  4. ORIENTACE V ČASE

TÝDEN V UNIVERZITCE vychází z námi vypracovaného ročního plánu a nese své SAMOSTATNÉ VÝUKOVÉ TÉMA. Všechny činnosti jsou následně danému tématu přizpůsobovány, vše je dětem předáváno POMOCÍ MOTIVACE a HRY. Seznam výukových témat na celý rok naleznou rodiče na nástěnce v šatně Univerzitky.

halloween ve škole

V pátek 1. 11. 2021 jsme v Univerzitce oslavili říjnový HALLOWEEN!

Děti přišly do školky hned ráno ve strašidelných tematických kostýmech a čekalo na ně mnoho dobrodružství! Hry, soutěže, diskotéka, výtvarná dílna a strašidelné dobroty!

Na VIDEO z této akce se můžete podívat ZDE.

univerzitka v knihovně

Ve středu 10. 11. 2021 jsme se v rámci naší každotýdenní TERÉNNÍ STŘEDY zúčastnili výukového programu TEN DĚLÁ TO A TEN ZAS TOHLEKNIHOVNĚ JIŘÍHO MAHENA.

listopadová oslava narozenin

Ve čtvrtek 18. 11. 2021 proběhla v Univerzitce listopadová oslava narozenin a MALOVÁNÍ NA OBLIČEJ! Oslavencům přejeme VŠECHNO NEJLEPŠÍ!

noční univerzitkování

V pátek 19. 11. 2021 proběhlo SVATOMARTINSKÉ NOČNÍ UNIVERZITKOVÁNÍ!

Každý měsíc čeká naše děti noční přespání ve školce! Páteční večer, kdy se akce uskutečňuje, je plný zábavy a dobrodružství! Vždy je vše motivováno do jednoho tematického celku, ze kterého vychází všechny plánované činnosti.

Rodiče tak měli čas pro sebe nebo naopak vyrazili na návštěvu k přátelům a jako vždy věděli, že se jejich děti ve školce opět dobře baví!

kouzelník v univerzitce

Ve středu 24. 11. 2021 nás ve školce navštívil KOUZELNÍK se svým kouzelnickým představením!

perníčkový den v univerzitce

V úterý 30. 11. 2021 jsme v Univerzitce zahájili naše adventní tradice!

Jednou z takových tradic v naší školce je např. PERNÍČKOVÝ DEN! Děti si vždy přinesou svoje válečky na těsto a formičky na vykrajování a oblečou se do svých pekařských zástěr. Univerzitka se hned ráno promění ve voňavou dílnu, kde celé dopoledne pečeme perníky! Posloucháme koledy, ochutnáváme vánoční čaj a začínáme se těšit na Vánoc

Více fotek z dění ve školce v listopadu 2021 naleznete na našich FACEBOOKOVÝCH STRÁNKÁCH.

, , , , , ,

Související články