prosinec 2020 v univerzitce

PROSINEC 2020 V UNIVERZITCE

Vánoční čas v prosinci 2020 jsme si v Univerzitce užili výjimečně v „kruhu pouze dětí a paní učitelek“. Společné tradiční akce s rodiči (vánoční dílničky, vánoční odpoledne nebo představení našich dětí v divadle) byly zrušeny v důsledku vládních opatření kvůli covidové pandemii.

Prosinec 2020 byl jiný, než v minulých letech. Vše jsme ale dětem vynahradili tak, aby změnu a nepřítomnost rodičů na společných akcích nezaznamenaly!

terénní středy

Prosincové TERÉNNÍ STŘEDY trávíme, stejně jako v předchozích měsících, pouze v blízkosti školky nebo na zahradě školky. Využíváme Lužánecký park a Schreberovy zahrádky, kde probíhá celodopolední výuka. Vyhýbáme se městské hromadné dopravě.

prosincová oslava narozenin

Ve středu 2. 12. 2020 jsme v Univerzitce oslavili narozeniny Lukáška. Přejeme ještě jednou vše nejlepší!

vánoční přípravy v univerzitce

Měsíc prosinec je v Univerzitce vždy dobou plnou příprav na Vánoce. Kromě společných akcí s rodiči (letos pozastaveny) nás čeká také mnoho tvoření a vyrábění vánočních dekorací. Vánočnímu času je přizpůsoben i dopolední program.

Mezi týdenní výuková témata řadíme motivační programy s názvy PŘICHÁZÍ K NÁM MIKULÁŠ, ADVENTNÍ ČAS a VŮNĚ VÁNOC.

MIKULÁŠSKÁ NÁVŠTĚVA

V pátek 4. 12. 2020 jsme v Univerzitce přivítali velmi vzácnou návštěvu! Do školky za námi přišli Mikuláš, čert a anděl a přinesli dětem ovocné dobroty!

perníčkový den v univerzitce

V úterý 8. 12. 2020 jsme měli v Univerzitce velmi speciální den. Celá školka se proměnila v pekárnu plnou pekařů a cukrářů a dopoledne patřilo pečení perníčků! Vůně hřebíčku a skořice přivítala při vyzvedávání dětí rodiče, kteří dostali jako výslužku pytlík s perníky a mohli si je společně doma se svými dětmi ochutnat!

vánoční dílničky

Tradiční VÁNOČNÍ DÍLNIČKY v Univerzitce proběhly letos netradičně bez rodičů 🙁 Dvě vánoční dekorace si děti vyrobily ve středu 16. 12. 2020 dopoledne s paní učitelkami, pomůcky a postup na další dva výrobky jsme rodičům poslali v balíčku domů! Rodiče nám následně zaslali fotku hotových výrobků, za což jim moc děkujeme a jsme rádi, že se vyrábění dekorací všem povedlo!

vánoční dopoledne v univerzitce

Ve čtvrtek 17. 12. 2020 jsme v Univerzitce oslavili Vánoce! Společně s dětmi jsme recitovali, poslouchali koledy, pouštěli loďky ze skořápek, ochutnávali punč, apod. Vrcholem byl příchod Ježíška a nalezení dárků pod stromečkem!

planetárium v univerzitce

V úterý 22. 12. 2020 nás ve školce navštívilo MOBILNÍ PLANETÁRIUM!

Univerzitka přeje všem VESELÉ VÁNOCE!!! A hlavně zdraví!!

Více fotek z dění v Univerzitce v měsíci září naleznete na našem Facebooku, rodiče potom stovky dalších záznamů v soukromé fotogalerii (více info ve školce).

, , , , ,

Související články