Univerzitka Brno - mateřská škola - denní harmonogram

Program: Odpolední svačina

Odpolední svačina je v Univerzitce na programu v cca 14.30 hod. Mladší děti se v tuto dobu budí z odpoledního spánku a připravují se ke stolování, starší děti přichází z výukových poobědových rozšiřujících bloků.

Děti si před jídlem v jídelně samy nachystají židle, kelímky na vodu a samy se usadí na svá místa. Pro svačinu si chodí postupně podle stolů, u kterých sedí, na talíř si samostatně přichystají vše k jídlu (pečivo, pomazánka, šunka, sýr, ovoce, zelenina, …) a po jídle si také vše samy uklízí.

Po svačině a po hygieně se děti připravují na odpolední výukové bloky, tedy na zájmové činnosti (keramika, hra na nástroj, jóga apod.), během letních a teplých měsíců se chystají v šatně na pobyt venku.

Univerzitce jsou děti během stolování vedeny k samostatnosti a odpovědnosti. Vše je pro ně přirozené a např. úklid prázdného talíře je pro ně samozřejmostí.

Ovoce a zelenina je dětem nabízena během celého dne i mimo dobu svačiny. Tekutinu (vodu, neslazený čaj) si děti doplňují samy dle potřeby, ale i řízeně v pravidelných časových intervalech.

, ,

Související články