Během července a srpna se provoz v Univerzitce každý rok lehce pozmění. Týdenní témata jsou prodloužena na dvoutýdenní tematické bloky. Pozastaveny jsou dopolední a odpolední zájmové kroužky (keramika, flétna, …). Přerušeny jsou také veškeré externí výukové akce, návštěvy solných jeskyní a jiné. Dopolední výukový program, který probíhá i během celého školního roku, je však beze změny!

Užíváme si léta, teplého počasí a naší školkovské zahrady!

Veškerý čas, kdy právě neprobíhá výuka, trávíme na ZAHRADĚ UNIVERZITKY! Užíváme si teplého počasí, venkovních hraček a aktivit, koupeme se v nafukovacím bazénku, staráme se o rostliny, sbíráme bylinky a jezdíme na výlety! Režim dne ve školce je lehce jiný, lehce volnější. Děti si potřebují odpočinout od aktivit, které Univerzitka navíc nabízí ve školním roce.

VÝLETY DĚTÍ Z UNIVERZITKY

Během léta jsme se vydali na čtyři velké výlety! Do terénu jsme jezdili na třetiny, celkem tedy paní učitelky vyrazily na výlet dvanáctkrát! V červenci jsme navštívili BRNĚNSKOU PŘEHRADU, kde jsme se projeli na parníku a piknikovali u vody! Na přelomu prázdninových měsíců jsme pozorovali zvířata v BRNĚNSKÉ ZOOLOGICKÉ ZAHRADĚ a v JIŽANSKÉM DVORKU! Září patřilo návštěvě LAMA CENTRA!

procházky po širokém okolí školky

Kromě výletů jsme na program zařadili i několik větších procházek a prozkoumali jsme tak široké okolí školky, kam se během školního roku běžně nedostaneme! Vyrazili jsme tak do Obřan do kavárny, do Čertovy Rokle nebo k řece Svitavě!

LETNÍ NAROZENINOVÉ OSLAVY

Během prázdninových měsíců v Univerzitce jsme slavili celkem dvakrát! První oslava narozenin proběhla klasicky ve školce, avšak se skákacím hradem přímo na zahradě! Druhou nám rodiče oslavenců uspořádali v ŠAŠKÁRNĚ! Děkujeme ještě jednou za organizaci! 🙂

loučení s předškoláky

V posledních srpnových dnech Univerzitku naposledy navštívily děti, které v září poprvé usednou do školních lavic. S některými z nich se loučíme po skoro pěti letech! Děkujeme za dárky a sladkosti pro děti a přejeme ještě jednou všem strašně moc úspěchů ve škole a především v osobním životě!

VÝUKOVÉ TEMATICKÉ BLOKY

Léto 2021 v Univerzitce bylo tematicky rozděleno do čtyř částí. Každá část nesla svůj název, svoje vlastní výukové téma. Na základě dané motivace probíhaly veškeré denní činnosti, tj. výukové činnosti, pohybové hry, výtvarní tvoření atd.

1. Prázdniny u babičky

2. Prázdniny pod stanem

3. Prázdniny u moře

4. Prázdniny u ohně

NOČNÍ UNIVERZITKOVÁNÍ

Během léta čekala na děti dvě Noční Univerzitkování! Každý večer měl svůj vlastní tematický program! Letní přespání ve školce je navíc vždy něčím zvláštní! První se tematicky týkalo SVATOJÁNSKÉ NOCI, druhé bylo SKAUTSKÉ a děti spaly přímo na zahradě školky ve stanech!

Co je Noční Univerzitkování? Páteční přespání dětí v budově školky se zábavným programem. Rodiče tak mají čas chvíli na sebe, zajdou si do kina, na večeři nebo si jen tak sami doma napustí horkou vanu a relaxují…

Více fotografií z léta v Univerztitce naleznete v galeriích zde a zde.

, , , ,

Související články