Před Vánocemi nás v Univerzitce postihla kalamita plná teplot a kašle a skoro všechny děti musely zůstat doma v posteli 🙁 Na děti však Ježíšek nezapomněl a dárky jim pod školkovským stromečkem schoval do ledna!

První lednová Terénní středa 8. 1. 2020 a návštěva VIDA CENTRA!

Terénní středa v Univerzitce! Každou středu vyrážíme na výukový program mimo školku!

Proč? Abychom neseděli celý den ve školce! Aby byl výukový program pestrý pro děti i pro paní učitelky! Abychom ukázali našim dětem, že výuku a hry jde realizovat i mimo školku! Abychom byli ještě více na čerstvém vzduchu! Abychom poznávali Brno!

Už pátým rokem lyžujeme s Lemur dětem!!!!! Ve středu 8. 1. 2020 proběhla pro přihlášené děti z Univerzitky první z osmi lekcí!

Info pro rodiče přihlášených dětí:

Univerzitka - Mateřská škola - Brno
  • lyžuje se ve STŘEDU – první lekce 8. 1. 2020
  • odjezd od školky v 7.50 hod. (v tento čas se odjíždí od brány školky Lemurskou dodávkou, která sváží děti k autobusu), na nikoho nečekají, pokud se někdo zpozdí, neomlouvejte se nám, volejte přímo Lemurům, lyžování jde zcela mimo nás, určitě však dodržujte odjezdový čas a raději přiveďte děti do školky s větší rezervou, ať se pak situace nemusí komplikovaně řešit)
  • děti můžete od brány předávat Lemurům přímo vy (většinou to tak rodiče dělají, rádi mávají dětem a rádi se ujišťují, že je vše v pořádku) nebo je předá paní učitelka (dítě však musí být nachystané, oblečené, většinou čeká i se všemi věcmi v šatně)
  • od Lemurů asi info máte, ale je potřeba, aby děti byly oblečené v lyžařské výbavě, s sebou lyže (nebo se půjčení domlouvá individuálně s Lemurem, ale v tuto chvíli byste to měli mít vyřešené)
  • s sebou dětem ZABALTE do batůžku SVAČINU, teplý čas dostávají během pauzy na svahu od Lemura
  • návrat do školky na 12.00 hod. přímo k obědu, děti přebírají paní učitelky
  • omluvenky a náhrady lekcí řešíte přímo s Lemurem (vše jde mimo nás)
  • před začátkem kurzu byste nám měli odevzdat dokument zmocňující pracovníky Lemura děti ve školce vyzvednout a po návratu z lyžování předat, a součástí je prohlášení o odpovědnosti za dítě v průběhu kurzu (tuto přebírá Lemur VSA s.r.o.); dokument posílal Lemur (ve školce nám odevzdal zatím jeden rodič, na další dvě dohody čekáme).

V úterý 14. 1. 2020 navštívila Univerzitka Divadlo Polárka s představením Jak děti zachránily motýly.

Terénní středa 15. 1. 2020 v Univerzitce! Tematická návštěva zubní ordinace v rámci výukového bloku Poznávám své tělo!

Terénní středa v Univerzitce! Každou středu vyrážíme na výukový program mimo školku!

Proč? Abychom neseděli celý den ve školce! Aby byl výukový program pestrý pro děti i pro paní učitelky! Abychom ukázali našim dětem, že výuku a hry jde realizovat i mimo školku! Abychom byli ještě více na čerstvém vzduchu! Abychom poznávali Brno!

Ve čtvrtek 16. 1. 2020 se uskutečnilo v naší školce promítání vystoupení Bál sněhových vloček pro klienty ze Stacionáře Gaudium.

UNIVERZITKA V ALPÁCH!!!

Univerzitka - Mateřská škola - Brno - Alpy

V termínu 22. 1. – 26. 1. 2020 proběhl LYŽÁK dětí a rodičů z Univerzitky! Lyžáku v rakouském Schlamingu se zúčastnil zatím rekordní počet rodin!!! Tak co, příští rok zase??? Díky Lemur dětem za organizaci!!!

Pololetí je tu!!! Zdravíme všechny naše loňské předškoláky, letošní prvňáčky!!! Myslíme na vás a doufáme, že jste si převzetí svého prvního vysvědčení užili. My v Univerzitce děkujeme za kytky jako díky za péči!!! 

, , ,

Související články