KVĚTEN 2021 V UNIVERZITCE

Po dvou měsících, kdy muselo být naše zařízení uzavřeno kvůli pandemii, se v květnu 2021 vše konečně vrátilo do „normálního“ režimu. Stále jsme museli v Univerzitce dodržovat zvýšená hygienická opatření, mnoho akcí bylo zrušeno a dotýkala se nás povinnost nenavštěvovat divadla ani žádné kulturní externí organizace.

PO ONLINE PAUZE JSME KONEČNĚ ZPĚT VE ŠKOLCE!

I tak jsme však dětem vše vynahrazovali, čekal je po online výuce konečně klasický výukový program ve školce se všemi zájmovými činnostmi. Navíc jsme si přímo k nám do budovy zvali externí výukové organizace nebo divadelní představení, pokud to hygienická a vládní nařízení dovolovala.

Na začátku měsíce jsme mohli otevřít pro děti rodičů spadajících pod IZS, v průběhu jsme však mohli opět přivítat i pětileté děti a následně všechny naše žáky.

květnová výuková témata v univerzitce

V květnu nás čekala následující výuková témata, v rámci kterých byly motivovány všechny naše dopolední i odpolední výukové činnosti:

  1. ŘÍŠE KVĚTIN
  2. HMYZÍ KAMARÁDI
  3. VČELÍ KRÁLOVSTVÍ
  4. CO SE DĚJE U RYBNÍKA?

částečně v online režimu

I když bylo naše zařízení otevřeno a programy mohly probíhat v budově, mnoho dětí muselo zůstat doma (děti rodičů nespadající pod IZS, děti mladší 5 let). Pro ně všechny jsme měli připravený online přenos a výuka tak probíhala „na živo“ i online!

výuka na zahradě

Počasí v květnu nám přálo, a tak většina činností, jak máme v Univerzitce během jara a léta zvykem, probíhala na naší zahradě! Děti se tak mohly těšit na venkovní výukové dopolední bloky i na všechny ostatní zájmové kroužky!

meXické noční univerzitkování

Každý měsíc čeká naše děti noční přespání ve školce! Páteční večer, kdy se akce uskutečňuje, je plný zábavy a dobrodružství! Vždy je vše motivováno do jednoho tematického celku, ze kterého vychází všechny plánované činnosti.

Květnové Noční Univerzitkování se neslo v duchu MEXIKA! Děti ochutnávaly místní dobroty, vyráběly si mexické klobouky, zažily typickou zábavu, poslouchaly mexickou hudbu! Nakonec všichni ulehli do postelí za zvuku relaxačních tónů.

Rodiče tak měli čas pro sebe nebo naopak vyrazili na návštěvu k přátelům a jako vždy věděli, že se jejich děti ve školce opět dobře baví!

divadlo paravánek v univerzitce

V polovině měsíc května nás ve školce navštívilo DIVADLO PARAVÁNEK s hudebním představením Pohádky ze Špalíčku.

květnová oslava narozenin

Každý měsíc slavíme v Univerzitce narozeniny! Stejně tak tomu bylo i v květnu a ještě jendou přejeme našim dvěma oslavencům VŠECHNO NEJLEPŠÍ!

terénní středy

Po dlouhé pauze, kdy byla naše školka uzavřena, jsme se všichni těšili na TERÉNNÍ STŘEDY! V květnu jsme navštěvovali na celé dopoledne střídavě Schreberovy zahrádky a Lužánky, kde probíhaly naše výukové bloky.

lipka v univerzitce

V úterý 25. 5. 2021 k nám do Univerzitky přijeli pracovníci Lipky s výukovým programem KDO NÁM DUPE V ZAHRADĚ!

Více fotek z dění v Univerzitce naleznete na našem Facebooku,

, , , ,

Související články