ČERVEN 2022 v Univerzitce

Finálový měsíc školního roku 2021/2022 v Univerzitce byl, stejně jako předešlé roky, opravdu nadupaný! Čekalo nás mnoho společných akcí i s rodiči! Pravidelné Netradiční třídní schůzky, Školka v přírodě a závěrečná Letní slavnost, která vždy uzavírá uplynulou sezónu!

VÝUKOVÁ TÉMATA V ČERVNU

V měsíci červnu 2022 byly všechny výukové a výchovné činnosti motivovány do následujících týdenních tematických bloků:

  1. DĚTI CELÉHO SVĚTA
  2. DÁVEJ POZOR!
  3. LETNÍ DOVÁDĚNÍ
  4. VŠECHNY VŮNĚ LÉTA

TÝDEN V UNIVERZITCE vychází z námi vypracovaného ročního plánu a nese své SAMOSTATNÉ VÝUKOVÉ TÉMA. Všechny činnosti jsou následně danému tématu přizpůsobovány, vše je dětem předáváno POMOCÍ MOTIVACE a HRY. Seznam výukových témat na celý rok naleznou rodiče na nástěnce v šatně Univerzitky.

Na krátkou ukázku motivačního úvodu jednoho z našich každodenních dopoledních výukových programů se můžete podívat ZDE. Úryvek je motivací k programu DĚTI CELÉHO SVĚTA!

DEN DĚTÍ

Ve středu 1. 6. 2022 jsme v Univerzitce oslavili MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ! Na celé dopoledne jsme se vydali na HŘIŠTĚ V ZÁMECKÉM PARKU V MEDLÁNKÁCH!

ÚRODA NA ZAHRADĚ UNIVERZITKY

Letní měsíce v Univerzitce jsou vždy velmi bohaté na ovocnou úrodu školkovské zahrady! Každý rok na nás čekají poklady v podobě jahod, borůvek, meruněk, ostružin a malin.

O naši školkovskou zahradu se staráme sami. Sami si sečeme trávu, plejeme záhony, zaléváme, sejeme trávu, sázíme kytky a keře, kácíme stromy, sklízíme námi zasazenou zeleninovou, ovocnou i bylinkovou úrodu.

U všech zahradních činností nás naše děti pozorují. Díky tomu získávají přirozené povědomí o tom, jak to na zahradě funguje, jak je třeba se o ni starat, proč je třeba se o ni starat a také díky pozorování zjišťují, jak může zahrada sloužit pro relaxaci a odpočinek.

Díky tomu se stane, že samy děti za námi přijdou a chtějí pomoci např. se zaléváním. A stejně tak slyšíme i zpětnou vazbu od rodičů, jejichž děti chtějí doma sázet kytky po vzoru paní učitelek ve školce.

NETRADIČNÍ TŘÍDNÍ SCHŮZKY

V úterý 7. 6. 2022 proběhly v Univerzitce srovnávací Netradiční třídní schůzky!

Netradiční třídní schůzky proběhly už na začátku školního roku, nyní šlo o srovnání pokroku na jednotlivých stanovištích. Každý rodič dostal arch se zadáním úkolů a prošel si se svými dětmi stanoviště po celé školce, kde všichni společně s dětmi plnili úkoly matematické, řečové, sluchové atd.

Tyto schůzky jsou netradiční proto, že si s rodiči jen nesedneme a nerozebíráme, kde mají děti mezery a co ovládají dokonale. O všem jste se rodiče přesvědčí sami. Některé děti např. udrží kratší pozornost, než jiné. Ničemu to nevadí, každý jsme jiný, jde jen o uvědomění si situace. Některé děti si stále např. pletou strany, proto je potřeba pravolevou orientaci opakovat i doma.

Na Netradičních třídních schůzkách jde o tvz. aha efekt, tedy uvědomění si dané situace. Sami rodiče se přesvědčili, že např. ovoce a zeleninu považují doma jako samozřejmost, děti to však zažité nemají a je vhodné si to občas umět rozdělovat.

Pro nás, učitele v Univerzitce, jsou také tyto schůzky obrovským přínosem, protože sledujeme chování dětí za doprovodu rodičů, pozorujeme vás společně během řešení různých situací a tím si obohacujeme osobní diagnostiku každého dítěte.

Úkoly byly voleny různorodě, některé byly náročnější, jiné méně (mladší děti zvládají jiné operace než starší, nelze tedy porovnávat). Není cílem splnit všechny úkoly, ale sledovat postup, kdy na prvních třídních schůzkách dítě úkol nezvládá a na třetích už jej dokonale ovládá. Proto si vše rodiče zaznamenávají do archu a mohou potom sledovat pokrok.

Jedná se o stejné typy úkolů. které na všechny děti čekají u zápisu do prvních tříd!

TERÉNNÍ STŘEDA

Ve středu 8. 6. 2022 jsme se vydali v rámci TERÉNNÍ STŘEDY do Lužánek, kde jsme strávili dopolední plné pohybu a sportovních her!

ČERVNOVÁ OSLAVA NAROZENIN

Ve čtvrtek 9. 6. 2022 jsme v Univerzitce oslavili narozeniny všech dětí narozených v červnu! Přejeme oslavencům ještě jednou všechno nejlepší!

Rodičům dětí děkujeme za organizaci a pozvání DIVADLA FYZIKY!

MEDOUŠKOVO DIVADÉLKO V UNIVERZITCE

V pondělí 13. 6. 2022 nás ve školce navštívilo MEDOUŠKOVO DIVADÉLKO s loutkovým představením POHÁDKOVÁ SHOW!

ŠKOLKA V PŘÍRODĚ 2022

V termínu 14. 6. – 17. 6. 2022 se uskutečnila už SEDMÁ ŠKOLKA V PŘÍRODĚ!

Tradičně jsme se opět vydali do rekreačního areálu REVIKA kousek od Zlína, kde jsme strávili čtyři dny nadupaného programu!

Letošní téma Školky v přírodě bylo PIRÁTSKÁ DOBRODRUŽSTVÍ!

Na programu byly sportovní hry, výtvarné chvilky, hudební a dramatické části a mnoho dalšího! Vše motivované piráty! Opět jsme si užili i MUZIKOTERAPII, kterou pro nás už po sedmé připravila lektorka Radka!

V pátek odpoledne si pro děti přijeli rodiče a čekalo je překvapení! S dětmi jsme nacvičili PIRÁTSKÉ PŘEDSTAVENÍ, které bylo vrcholem a závěrem letošnío pobytu v přírodě!

Opět to byla pecka a těšíme se na příští rok! 🙂

Na krátkou videoukázku SEDMÉ ŠKOLKY V PŘÍRODĚ se můžete podívat ZDE.

Celé video naleznete ZDE.

Více fotek ze Školky v přírodě uvidíte ZDE.

CANISTERAPIE

V úterý 21. 6. 2022 proběhla na zahradě Univerzitky červnová CANISTERAPIE! Zažili jsme opět úžasné dopoledne se dvěma pejsky! Díky a těšíme se na viděnou zase v září a následně pravidelně každý další měsíc!

LETNÍ SLAVNOST 2022 V UNIVERZICE

Ve středu 22. 6. 2022 se v Univerzitce uskutečnila SEDMÁ LETNÍ SLAVNOST!!! Akce, která je vždy vrcholem uplynulého školního roku!

Letos jsme se loučili s DEVÍTI PŘEDŠKOLÁKY, kteří odchází do prvních tříd! Opět nechyběly slzy dojetí a smutku z loučení. Mnohé z těchto dětí u nás nastupovaly jako tříleté a staly se tak obrovskou součástí našich životů! Stejně tak jsme také na ně všichni pyšní, jak dalekou u nás ušly cestu, jak „dospěly“ a jak jsou připraveni na nástup do základních škol i do života samotného!

Letošním tématem slavnosti byl UniSTATEK! Tomu také odpovídalo i vstupní vystoupení všech dětí.

Po společném programu a po rozloučení s předškoláky následovala volná zábava a zahradní párty!

Rodiče i děti si užívali představení KOUZELNÍKA, využili fotokoutek a rodiny předškoláků se tradičně vyfotily na památku.

Letní atmosféru doplňovalo i grilování, ochutnávání dalších letních dobrot např. v podobě zmrzliny nebo melounu. Rodiče se kromě nealka osvěžili i alkoholickými nápoji a atmosféra byla prostě super! 🙂

Na videoukázku z LETNÍ SLAVNOSTI se podívejte ZDE.

Celý záznam našeho vystoupení UniSTATEK naleznete ZDE.

No tak ahoj, školko naše, my tu rádi pobyli, bude se nám brzy hodit co jsme se tu učili.

Vyrostli jsme, loučíme se, musíme dál do světa, čeká na nás celý život, celá naše planeta!

ZAHRADNÍ OSLAVA NAROZENIN

Ve čtvrtek 23. 6. 2022 jsme byli pozvaní na zahradu k rodičům našeho Edíka, abychom se zúčastnili jeho narozeninové oslavy! Navíc jsme měli možnost vidět představení JAPONSKÉHO DIVADLA pro děti!

Děkujeme ještě jednou za pozvání a za skvěle strávené dopoledne!

NOČNÍ UNIVERZITKOVÁNÍ

V pátek 24. 6. 2022 proběhlo červnové NOČNÍ UNIVERZITKOVÁNÍ!

Tematicky jsme se tentokrát přenesli až na HAWAII!

Každý měsíc čeká naše děti noční přespání ve školce! Páteční večer, kdy se akce uskutečňuje, je plný zábavy a dobrodružství! Vždy je vše motivováno do jednoho tematického celku, ze kterého vychází všechny plánované činnosti.

Rodiče tak mají čas pro sebe nebo naopak vyrazí na návštěvu k přátelům a jako vždy vědí, že se jejich děti ve školce opět dobře baví!

UNIVERZITKA V RIVERSIDE COFFEE

Ve středu 29. 6. 2022 jsme v rámci TERÉNNÍ STŘEDY navštívili v Obřanech kavárnu RIVERSIDE COFFEE, kam nás pozvali rodiče naší Arielky na zmrzlinu! Děkujeme!

Více fotek z dění ve školce v měsíci ČERVNU 2022 naleznete na našem FACEBOOKU.

, , ,

Související články