Univerzitka Brno - mateřská škola - denní harmonogram

Program: Pobyt venku

Naše školka se nachází v nádherné lokalitě plné rodinných vil v Černých Polích. Díky tomuto prostředí máme i my k dispozici krásnou zahradu, na které trávíme většinu Pobytu venku, tedy času stráveného mimo budovu v čase 10.00 – 12.00 hod. během každého dne.

O naši školkovskou zahradu se staráme sami. Sami si sečeme trávu, plejeme záhony, zaléváme, sejeme trávu, sázíme kytky a keře, kácíme stromy, sklízíme námi zasazenou zeleninovou, ovocnou i bylinkovou úrodu.

U všech zahradních činností nás naše děti pozorují. Díky tomu získávají přirozené povědomí o tom, jak to na zahradě funguje, jak je třeba se o ni starat, proč je třeba se o ni starat a také díky pozorování zjišťují, jak může zahrada sloužit pro relaxaci a odpočinek.

Díky tomu se stane, že samy děti za námi přijdou a chtějí pomoci např. se zaléváním. A stejně tak slyšíme i zpětnou vazbu od rodičů, jejichž děti chtějí doma sázet kytky po vzoru paní učitelek ve školce.

Kromě pobytu na zahradě trávíme dopolední venkovní čas na procházkách po okolí, kdy děti seznamujeme s pohybem po chodníku a s přechody přes silnice. V okolí Univerzitky máme Schreiberovy zahrádky nebo Lužánecký park, které využíváme pro venkovní dopolední výuku a procházky.

, ,

Související články