ÚNOR 2021 V UNIVERZITCE

Měsíc únor 2021 v Univerzitce patřil především pohádkám! Celý tematický výukový a výchovný blok jsme rozdělili, jako každý rok, do následujících témat:

ZIMNÍ ŘÍŠE, LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ, POVÍDEJ MI POHÁDKU, NA KRÁLOVSKÉM BÁLE.

POHÁDKOVÝ ÚNOR V UNIVERZITCE!

V každém týdenním bloku se děti seznámily s několika tematickými pohádkami. Každý den byl zaměřen motivačně na jeden příběh, se kterým se dále pracovalo, a na jehož základ se nabalovaly všechny výchovné a výukové činnosti během dne.

medouškovo divadélko v univerzitce

V úterý 2. 2. 2021 nás v dopoledních hodinách navštívilo MEDOUŠKOVO DIVADÉLKO s loutkovým představením PRINC MATĚJ A KOCOUR MATÝSEK V ZRCADLOVÉM KRÁLOVSTVÍ.

terénní středy v univerzitce

Všechny únorové Terénní středy střídáme parky v okolí školky! Kvůli stále omezujícím vládním opatřením se pohybujeme opravdu pouze v terénu (vynechána jsou muzea, divadla atd.). Z hygienických důvodů a na přání rodičů se snažíme vyhýbat městské hromadné dopravě. Nejčastěji tedy navštěvujeme Lužánecký park a Schreiberovy zahrádky, kde probíhají celodopolední výchovné a výukové programy.

Každou středu vyrážíme pravidelně na dopolední výukový program mimo školku!

Proč? Abychom neseděli celý den ve školce! Aby byl výukový program pestrý pro děti i pro paní učitelky! Abychom ukázali našim dětem, že výuku a hry jde realizovat i mimo školku! Abychom byli ještě více na čerstvém vzduchu! Abychom poznávali Brno!

zájmové činnosti a kroužky

Bohužel jsou všechny brněnské (a nejen brněnské) zájmové činnosti a kroužky pozastaveny kvůli pandemické situaci, v Univerzitce si jich však naše děti užijí dosyta!

Během školního roku nabízíme našim dětem mnoho aktivit nad rámec klasického výchovného a výukového programu. Jedná se o tzv. kroužky, které mohou děti navštěvovat v externích organizacích. My je však v rámci školkovného umožňujeme v Univerzitce jako bonus pro všestranný rozvoj našich dětí. Rodiče nemusí své děti nikam převážet, vše je poskytováno „POD JEDNOU STŘECHOU.“

V této době, kdy nemohou děti např. do ZUŠ nebo na plavání, si naše aktivity užívají o to více! A my máme radost, že můžeme dělat radost. Časový harmonogram probíhajících zájmových aktivit i jejich podrobnější popis naleznete zde.

divadlo šumafuk v univerzitce

Ve čtvrtek 11. 2. 2021 nás ve školce navštívilo DIVADLO ŠUMAFUK s vystoupením Dobrodružství polštáře Fredyho!

únorová oslava narozenin

V úterý 18. 2. 2021 jsme ve školce oslavili třetí narozeniny naší Belinky! Rodiče nám připravili skvělou show, na které nechyběl ani BALÓNKÁŘ!

karneval v univerzitce

V úterý 23. 2. 2021 proběhl v Univerzitce KARNEVAL! Kvůli pandemii a vládním omezením jsme se však letos nesetkali s rodiči ve společenském sále, jako každý rok, ale užili jsme si skromnější variantu. I tak bylo o zábavu postaráno! Pozvání do školky přijal KLAUN HUBERT a společně jsme strávili zábavné karnevalové dopoledne v prostorách Univerzitky!

Více fotek z dění v Univerzitce v měsíci září naleznete na našem Facebooku, rodiče potom stovky dalších záznamů v soukromé fotogalerii (více info ve školce).

, , ,

Související články