Preventivní program Péče o dětský chrup

V pátek 11. 5. 2018 se všechny naše děti zúčastnily preventivního programu Péče o dětský chrup realizovaného Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnicí u svaté Anny v Brně.

Dobrovolníci se poté zapojili do projektu taktéž pod Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnicí u svaté Anny v Brně, jehož cílem je vytvořit optimální preventivní program a snížit riziko vzniku zubního kazu a dalších onemocnění dutiny ústní u dětí. Studie má několik rozměrů – klinický, imunologický, mikrobiologický, genetický, behaviorální a další.

„V současné době se snažíme do studie získat děti ve věku 2 – 6 let, které mají kompletní dočasnou dentici a nemají dosud prořezaný žádný stálý zub. Děti zdravé budou kontrolní skupinou k dětem s vysokou kazivostí v dočasném chrupu.

Všechny odběry jsou neinvazivní a pro dítě bez zátěže. S kolegyní zubní lékařkou bychom přišly do školky po domluvě s vedením školky a provedly bychom všechny vyšetření tam. Výsledky analýz Vám budou předloženy. Získaná data budou dále uložena v databázi a zpracována anonymně pod číselným kódem.“